A nyár egyik főszereplője a muskátli mellett a leander, aminek ültetése, gondozása igényel némi odafigyelést.
Az első tavaszi napokon, amikor fagyra már nem kell számítani, a leandert kiköltöztetheted a teraszra, a kertbe. Ilyenkor vágd vissza a hajtásokat, hiszen ezzel segíted, hogy növényed megújuljon, és még több csodás virággal ajándékozzon meg egészen ősz végéig. Amire figyelj: 2-3 évente a leandert át kell ültetni egy nagyobb dézsába.
A leander átültetése
Az átültetésnek mindenképp tavasszal ugorj neki, amikor az időjárás nappal már eléri a 20-25 fokot, és éjszakára sem kell a növényt védett fagymentes helyre vinni. Az ültetéshez laza, jó vízáteresztő képességű virágföldet használj, ami mellé leandernek való speciális tápoldatot is érdemes beszerezni. Az oldatot az átültetés után két hónappal kell elkezdeni adagolni az öntözővízhez, hetente egyszer.
A leander gondozása
A tápanyagban dús talajt kedveli, a napfény számára elengedhetetlen. Nyári hőségben akár naponta többször öntözheted, hiszen a szárazságot nem viseli el. A vízhiány első jelei, amikor a növény szára felkopaszodik, az új hajtások, rügyek pedig elszáradnak, leesnek. Ne feledkezzünk meg a tápoldatról sem!
Vedd fel a kesztyűt a kártevők ellen!
Száraz, meleg időben leginkább a takácsatka támadhatja meg a leandert. A leveleken élősködik, elszívja a növény elől a tápanyagot, amelyek eleinte eldeformálódnak, majd később elszáradnak. Legegyszerűbben citromos mosogatószeres lemosással védekezhetsz: néhány csepp biológiailag lebomló mosogatószert vagy szappant adj fél liternyi vízhez, és vízpermetezőbe töltve alaposan öblítsd át a leander leveleit.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!