Egyre divatosabbak az akár óriásira is megnövő szobanövények, amelyekből egy-egy darab is képes uralni és egy trópusi oázissá alakítani a helyiségeket.
1. Szobai szanszeviéria
Ezt a növényt anyósnyelvként vagy szobai tigrislevélként is ismerik. Kezdő növényszülőként tökéletes választás lehet, mivel igen könnyű róla gondoskodni: csak ne öntözzük túl, és rendben lesz!
2. Könnyezőpálma
Az itthon igen népszerű, dekoratív szobanövény akár a 2 méteres magasságot is elérheti. A tűző napot nem igazán tűri, úgyhogy tartsuk félárnyékos helyen, emellett kedveli a meleg, párás környezetet.
3. Legénypálma
A zamiuculcas zamiiflia (ZZ), avagy legénypálma igen igénytelen, és mégis elegáns, szép szobanövény. Lassan növekszik, de évekig is elél otthonunkban, ha megfelelően gondozzuk. Kerüljük a huzatos helyeket, rakjuk egy félárnyékos részére a szobának.
4. Jukka
Ha igazán szokatlan és elképesztő szobanövényre vágyunk, akkor válasszuk a jukkát, vagy más nevén pálmaliliomot! 3 méteresre is megnőhet, vastag szárával és hosszúkás leveleivel igazi látványosság!
5. Bambuszpálma
A trópusi kinézetű növények tökéletes „mintapéldánya”, amely akár 3 méteresre is megnőhet! Világos vagy félárnyékos helyen tartsuk, és öntözzük bőven!
6. Lantlevelű fikusz
Kinézete, különleges levelei miatt sokan szeretik, a megfelelő gondozásához nem árt tudni, hogy kerüljük a szélsőséges körülményeket, ne tartsuk túl huzatos helyen. Ne legyen túl száraz helyiségben, kedveli a párát, de ezt úgy is megoldhatjuk, ha permetezzük a leveleit.
7. Sárkányfa
Nemcsak a neve, külseje is izgalmas, sőt kifejezetten hasznos is: csökkenti a levegő szén-dioxid szintjét, és kiszűri a káros anyagokat belőle. Emellett igen egyszerű a gondozása, úgyhogy tökéletes választást jelent!
8. Vadkakaó
Itthon levéldísznövényként tartott növény valamivel kisebb mint az itt felsoroltak, mégis izgalmas leveleivel. Kezdő szobakertészeknek is könnyedén megbirkóznak a gondozásával.
9. Szobafikusz
A szobafikusz akár 1,8 méteresre is megnőhet, kétévente érdemes átültetni, és visszavágni időnként. Napfényes pontra helyezzük, de figyeljünk arra, hogy rendszeresen permetezzük a leveleit.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!