Az ünnepi időszak állandó, természetes dekorációja a karácsony színeit idéző, leginkább zöldben és pirosban pompázó mikulásvirág. Teszteld, mennyit tudsz erről a kedvelt növényről!
1. Eredetileg óriásiak
A mikulásvirág egyik fő érdekessége, hogy valójában nem is a virágai izgalmasak (amik aprók, fehérek), hanem fellevelei, melyek csodás élénkpiros színben tündökölnek. A mikulásvirág, vagyis az Euphorbia pulcherrima Dél-Amerikában, egészen pontosan Mexikóban őshonos évelő növény, eredeti élőhelyén akár két-három méter magasra is megnő.
2. Veszélyes levelek
Kevesen tudják, hogy a mikulásvirág mérgező növény, csakúgy, mint a kutyatejfélék családjába tartozó rokonai, mérgező tejnedvet választ ki. A tejnedvvel érintkezve bőrirritációt válthat ki, szóval fő az óvatosság!
3. Csokorba szedve
A mikulásvirág az 1920-as években jutott el Európába. A hatvanas években még vágott virágként volt ismert, ma kizárólag cserepes növényként termesztik.
4. Több színben is
Manapság már nemcsak piros mikulásvirágokkal találkozhatunk: lehet sárga, fehér, krémszínű, rózsaszín vagy bordó is.
5. Lehullott levele nem a virág végét jelenti
A mikulásvirág a leveleit január végén, február elején elhullajtja, ha az összes lehullott, akkor vissza kell vágni a felére, illetve csökkenteni az öntözés gyakoriságát. Tápoldatot nem igényel! Ha elmúltak a fagyok, akkor kiültethető a szabadba is.
+1: Hogyan gondozzuk?
Legjobban 16-18 fokban érzi jól magát, emellett szereti a fényt, Vízigénye a hőmérséklet függvényében változik, minél melegebb helyiségben van, annál gyakoribb öntözést kíván.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!