Nem kérdéses, hogy az egynyáriaknak menniük kell, hiszen megtették a magukét. Ám miután maradványaikat kihúzgáltuk a földből, elszomorítóan hat a kopár virágágyások és balkonládák látványa.
Persze csak akkor, ha előrelátó tervezést követően nem gondoskodtunk a nyári szezont meghosszabbító virágzó évelőkről.
Ezek közül napos-félárnyékos helyen hosszan virít a felálló szárú, fajtától függően sötét rózsaszín, bíbor vagy piros virágú keserűfű (Persicaria amplexicaulis). Közepesen nedves, üde talajt kedvel.
Az elegáns japán szellőrózsa (Anemone japonica) a nyár második felétől egészen a fagyokig díszít kecses virágaival. Félárnyékban fejlődik a legszebben, de a napot is tolerálja, ha tápdús talaját nyirkosan tartjuk. E hosszú életű, teljesen télálló növény telepítésére a kora őszi időszak ideális, dugványozással vagy tőosztással lehet szaporítani.
A talajtakaróként és edényes kompozíciók alkotóelemeként egyaránt ültethető robusztus varjúháj (Sedum) is nagyon jó választás. Számos változata létezik, minden évben újra és újra megörvendeztet virágzásával, ráadásul télen is jól mutat megszáradt terméstokjaival.
Az egynyáriak után maradt üres foltokat október közepén még érdemes kitölteni a virágzó állapotban is át-, illetve konténerből kiültethető dáliával, őszirózsával, margitvirággal, krizantémmal. Ezek törpe változatai kiválóak balkonládákba és edénykertekbe. Hálás helypótló a kétéves árvácska is.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!