Balkonunk dús virágpompáját együtt biztosítják az adottságokra tekintettel kiválasztott növények és a megfelelő ültetőedények.
Mibe ültessünk?
Nemcsak az erkélykorlátra akaszthatunk, hanem a falakra is erősíthetünk különféle virágtartókat. A balkonládák alá és a sarokba állított kaspókban bokrosodó, illetve törzses dézsásokat nevelhetünk, a helytakarékos függőcserepekbe pedig a betekintéstől védő, csüngő fajtákat ültethetünk. – A porózus agyagedény hűvösen tartja a gyökereket, amíg nyirkos a fala, de forróságban gyorsan kiszárad. A műanyag tartó nem levegőzik, ezért tovább őrzi a nedvességet, de nem hűti a földet. Déli fekvésű erkélyen mondjunk le a dekoratív fémkaspóról, mert gyorsan felhevül a napon!
Fő a biztonság!
A túl kicsi edényt hamar átszövik a gyökerek, ezért minél nagyobbat és mélyebbet válasszunk. Ugyanakkor vegyük figyelembe az erkélyünk teherbíró képességét! Szeles balkonon különösen fontos a gondos, stabil rögzítés, közelgő vihar esetén pedig ajánlatos védettebb helyre menekíteni a növénytartókat. Többlakásos épületben a virágládák homlokzatra való kihelyezésekor legyünk tekintettel az építészeti előírásokra, továbbá ügyeljünk arra is, hogy az öntözővíz ne csepegjen le az alsó szomszédhoz!
Fortélyok a függőcserepekhez
Nedvességet jól megtartó kókuszrosttal, mohával vagy akár tojáskartonnal, mert az idő múltával a növények ezt úgyis eltakarják. Beültetéskor a gömbölyű aljú tartót tegyük egy vödörre, hogy ne billegjen, és szórjunk bele tartós hatású trágyával kevert virágföldet. Ezután rendezzük el körkörösen a konténerekből kiemelt palántákat, és töltsük ki a hézagokat földdel. Végül az ámpolnát úgy akasszuk fel, hogy könnyen hozzáférjünk, mert a levegőben a földlabda hamar kiszárad, és gyakran kell locsolni.