Egyre inkább terjedőben vannak a beltéri növényfalak. Zöldjük látványa megnyugtatóan hat, de a növények kiszűrik a levegőből a káros anyagokat, és javítják a helyiség páratartalmát is.
A növényfalak miniatűr változatai a keretbe foglalt, a lakásban falra akasztható növényképek, amelyek a belső alapterület csökkentése nélkül növelik a beltéri zöldfelületet, és üdébbé, frissebbé, barátságosabbá teszik az életterünket.
Egy növénykép struktúráját, színkombinációit és élettartamát a gondos összeválogatás határozza meg. Csak hasonló tápoldat-, fény- és hőigényű növények társíthatók. Függőleges ültetésre különösen alkalmasak a fákon, illetve sziklákon megtelepedő, úgynevezett epifita fajok, amelyek eleve hozzászoktak a talaj nélküli léthez.
A növényeket általában műanyag vagy acél hátszerkezetre erősített kaspókba vagy hidrofil műszálas filctáskákba ültetik. A szerkezet minden esetben vízzáró, a falat nem károsítja.
A mesterséges ültetőközegben gyökerező növények a tápoldatozáson és az időnkénti metszésen kívül nem igényelnek törődést. A tápoldattartályt a választott növényfajtól és a helyiség hőmérsékletétől függően elegendő 5-6 hetente feltölteni. Nagy felületű képeknél az éltető nedvességet halk elektromos szivattyú juttathatja el a gyökerekhez.
A jellemzően törpe termetű növényfajokból kialakított egyedi kompozíciók a nappalit éppúgy díszíthetik, mint a hálót vagy az ablakos fürdőszobát.
galéria
Fotók: Designrevolver.org, Patrick Blanc, Vertical Garden Budapest, Brock McCormick, Mobilane