Komposztálni nem csak vidéken vagy kertvárosi családi házaknál lehet, hanem társasházunk udvarán, lakásunk erkélyén, az óvoda vagy iskola parkjában is.
Sokat beszélünk, hallunk manapság a fenntarthatóságról, a zöld energiáról, a környezettudatos fogyasztásról. A megújuló energiát hasznosító berendezésekhez, a fűtéskorszerűsítéshez vagy hőszigeteléshez, egy hibrid autó megvételéhez vagy a rendszeres bio-piaci bevásárláshoz sok-sok pénzre van szükség.
Mit tegyen az, akinek nincs sok pénze, de tenni szeretne valamit saját környezetéért és saját egészségéért?
A házi komposztálás kis ráfordítással nagy környezeti hasznot hajt, miközben háztartási kiadásaink is csökkennek! Hol, hogyan, miért érdemes elkezdeni komposztálni? Ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat a tavaszi komposztmester képző tanfolyamon.
A komposztálás hatásai – Fitness az embernek, wellness a növénynek
1. Hulladékcsökkentés: csökken a kukába kerülő hulladék mennyisége, ezáltal mérsékelhető a háztartások szemétszállítási költsége (mennyiségarányos szemétdíj).
2. Termőföld: kiváló minőségű virágföldet készíthetünk, amelyből a nehezen oldódó ásványi tápanyagok, mikroelemek folyamatosan felvehetőek kerti- és szobanövényeink számára. Megspórolhatjuk továbbá a bolti virágföld árát és szállítási terheit.
3. Testmozgás: a komposzttal való foglalkozás, a kertészkedés friss levegőn végzett könnyű munka, egészségünket szolgáló kikapcsolódás.
4. Öntevékenység: a komposztálás környezettudatos magatartásra tanít; öngondoskodásra, öntevékenységre nevel – akár már óvodás kortól, akár nagyobb közösségben, társasházban is.
Mi lesz a sorsa zöldjavainknak? Aki többet szeretne tudni a házi komposztálásról, aki környezet-tudatosabb életet szeretne élni – szánjon rá egy napot és látogasson el a képzésre!
További információ a Komposztfórumon, a tanfolyam időpontja 2013. március 9., helyszín: 1141 Budapest, Vezér út 112.