Nyáron végre előkerülnek a pancsolók, játszómedencék, amelyeket a kertbe vagy a teraszon is felállíthatunk a csemetéknek. Ha most szeretnénk beruházni egyre, a következő szempontokat mindenképp vegyük figyelembe!
Az anyaga
A legtöbb medence alapanyaga PVC, amit úgy is neveznek, hogy mérgező műanyag. A meleg hatására a műanyagból elkezdhet párologni a ftalát nevű anyag, ami felboríthatja a kicsik hormonháztartását!
Tipp: Ha nem jutunk PVC-mentes medencéhez, a ftalátok oldódást el lehet kerülni azzal is, ha gyakran cseréljük a vizet a medencében, illetve nem tesszük ki azt közvetlen napsütésnek.
A mérete
Gyerekeknek inkább ajánlott a kör vagy ovális alakú medence, emellett még a magasság is nagyon fontos, hiszen, ha kisebbek a gyerkőcök, akkor még 20 centiméter is hatalmas különbséget jelent. Természetesen vannak kifejezett gyerekmedencék a 3-4-5 éves korosztály számára is!
A minősége
Érdemesebb a nagyobb márkák termékei közül válogatni. Egyrészt, sokkal könnyebb megoldást találni rá, ha valami probléma lenne vele, másrészt strapabíróbbak is!
Típusok: melyik legyen?
Puhafalú medence: a csecsemő mérettől a 4000 liter vízbefogadó képességűig, változatos méretben és színben kaphatók. Nagy hátránya, hogy legtöbbjük anyaga meglehetősen sérülékeny.
Fémvázas, puha falú medence: a medence fala szálerősített PVC-ből készül, tehát stabilabb, mint a fémváz nélküli.
Fémvázas, fémfalú: legnagyobb előnye, hogy a többi medencéhez képest kevésbé sérülékeny, az ősz beálltával pedig nem kell lebontani. Hátránya, hogy a drágább kategóriába tartozik.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!