Egy kis odafigyeléssel kedvezhetünk a hozzánk látogató tüskés állatoknak.
Kertes házak gyakori vendégei lehetnek a keleti sünök. Jó, ha tudjuk, hogy ezek az éjszakai életmódot folytató állatok védettek, eszmei értékük 25 ezer forint. Ahhoz, hogy megóvjuk őket, a kerti teendőink kapcsán érdemes körültekintően eljárni!
Óvatosan a kupacok eltakarításával!
Lombhullás idején ne tétlenkedjünk, de ne is akarjunk eltüntetni minden gally- vagy levélkupacot, mert ezek menedékül szolgálhatnak a kertünkben élő védett állatoknak, mint ahogyan a sünöknek is. Ha mégis szükség lenne rá, vasvilla helyett inkább kézzel vagy egy erősebb bottal nyúljunk ezekhez a rakásokhoz!
Ne égessünk!
Bár bevett gyakorlat a kerti hulladék elégetése, mégse tegyük! A sünök védekezési mechanizmusa kimerül az összegömbölyödésben, így a búvóhelyükként szolgáló kupacokból, rakásokból sem tudnak kimenekülni.
Természetes búvóhelyek
Kevesebb munkával több hasznot hajtunk, ha a gyepről letakarított avart sűrű bokrok alá kotorjuk vagy felhalmozzuk egy félreeső zugban, és ágakat teszünk rá nehezéknek a szél ellen. A levélpaplan alatt szívesen hajtja téli álomra a sün.
Máshová is behúzódhatnak
A tűzifarakások aljába és a szekrényes komposztálók alá is behúzódik, amint a hőmérséklet tartósan 8 fok alá süllyed. Óvatosan bolygassuk ezeket!
Sünházikó igen, etetés nem
Alacsony kutyaházhoz hasonló süntanyát is kitehetünk számára a kert csendesebb részén. Semmiképp se kezdjük el etetni őket! A sünök természetes táplálékai a férgek, gyíkok, ízeltlábúak és elhullott gyümölcsök, az emberi, avagy a háziállatok eledelei nem megfelelőek számára.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap.