Itt az ideje, hogy letakarítsd az erkélyt, a teraszt, és élvezd a tavaszi napsütést! Tippjeink ebben segítenek.
A mostani időszakban sok időt töltünk a teraszon, balkonon: ez az a hely, ahová végre kicsit kimozdulhatunk a lakásból, itt az ideje tehát rendbehozni!
Tisztítsuk meg!
Az első lépés a moha eltávolítása: ehhez a legjobb módszer, ha meleg vízzel és egy erős kefével sikáljuk a felületet. A terasz takarításánál a legfontosabb szempont, hogy a burkolat fajtájának megfelelő tisztítási módot válasszunk:
Faburkolat
Nagyon szép, természetes hatást kelt, ám elég nehéz takarítani. A por, a kosz mellett sajnos akár alga és moszat is megjelenhet rajta. Tisztításához használjunk seprűt, kefét és szappanos vizet. Először söpörjük le a teraszt, majd a makacs szennyeződéseket dörzsöljük le szappanos vízzel, és hagyjuk megszáradni. A magas nyomású mosó ez esetben sajnos nem jó, mert az erős vízsugár károsíthatja a fát.
Csempe
A kővel, csempével burkolt erkélynél a por lesöprése után magas nyomású mosóval vagy slaggal is letisztíthatjuk a felületet. Ha kész, söpörjük le a vizet, illetve töröljük át a padlót egy száraz ronggyal vagy felmosóval, és hagyjuk megszáradni. Amennyiben szükséges, fertőtlenítő hatású tisztítószert, hipót is bevethetünk a takarításhoz.
Jöhetnek a bútorok!
A fából készült kerti bútort ne súroljuk, csak mossuk le langyos mosószeres vízzel. Mindig szárítsuk meg, de ne a tűző napon! Ezután kenjük be viaszos ápolószerrel, és puha ronggyal fényesítsük.
A műanyag bútorok tisztításához semmiképpen ne használjunk súrolóport, durva szivacsot, mert ezek csak összekarcolják a felületüket. Mossuk le őket meleg szappanos vízzel, és száraz ruhával fényesítsük ki. Kerüljük a maró anyagokat!
A rattan kerti bútorról távolítsuk el a port egy kefe segítségével, majd langyos szappanos vízzel töröljük át. Ha a színe kezd sötétedni, érdemes egy kis bóraxot is adni a szappanos vízhez. Ezután mossuk le a mosószeres vizet egy nedves ronggyal, végül töröljük szárazra a felületet.
Borítsuk virágba!
Távolítsuk el a tavalyi földet a balkonládákból. Használat előtt alaposan mossuk ki az üres balkonládákat mosogatószeres vízzel, majd töröljük át őket fürdőszobai fertőtlenítőszerrel, esetleg fertőtlenítőkendővel. Végül öblítsük át mindet, és már mehet is beléjük a virágföld.
Töltsük meg friss táptalajjal. Vessük el szaporítóládába a hosszabb tenyészidejű, hidegre érzékeny egynyáriak magját, hogy a palánták fedett helyen kellőképpen megerősödhessenek.
Ellenőrizzük az átteleltetett muskátlikat, és szedjük le róluk a száraz, esetleg fertőzött részeket. Állítsuk egyre világosabb, melegebb helyre, és időnként levegőztessük a növényeket, illetve kezdjük meg az öntözésüket.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!