Tél végén, amikor még kopár a kert, duplán örülünk minden új színnek.
A korai hagymásaink számára – az általuk kedvelt fekvés figyelembevételével – olyan helyet keressünk a kertben, ahol virágzáskor szem előtt vannak. A bejárathoz vezető út környéke, az ablakból jól látható terület ideális. Így akkor is gyönyörködhetünk bennük, ha reggel munkába indulunk vagy napközben a házban tartózkodunk.
A hóvirágot ágyások szegélyeként, cserjék alá vagy sövények elé nagyobb csoportokba, esetleg más tavaszi hagymások szomszédságába, félig napos helyre telepítsük. A szegélyekben és balkonládában egyaránt mutatós krókusz hagymáit szintén csoportosan ültessük. Természetes hatást kelt, ha nagyobb foltokat képez a fűben, de ebben az esetben csak az elvirágzása után kezdhetjük nyírni a füvet.
Amennyiben ősszel elmulasztottuk az ültetést, tavasszal a fagymentes talajba áshatjuk azokat az életképes hagymákat, amelyekről megfeledkeztünk. (Amelyik finom nyomkodásra ropog, az sajnos kiszáradt, és az is életképtelen, amelyik szivacsos állagú, esetleg levet ereszt.) Ugyanezzel a megoldással a balkonon is élhetünk, bár a tavasszal elültetett példányok később fognak nyílni, mint az időben földbe került társaik. Ha nem győzzük kivárni a hanyagságunk miatt késlekedő virágzást, vegyük célba valamelyik kertészeti árudát, és vásároljunk előhajtatott példányokat. Ezeket szétültethetjük nagyobb edényekbe, illetve ládákba.