Levélhullás, kókadtság és megfakult zöld szín – sajnos a hideg nemcsak minket, de a szeretett növényeinket is megviselheti. Ám tehetünk ellene!
Télen a természet pihen – nincs ez másként a szobanövényeink esetében sem. Ez az időszak ősszel veszi kezdetét: a növények érzékelik, hogy rövidülnek a nappalok, megváltoznak a fényviszonyok. Mindeközben a megújulásra is felkészülnek: a nyugalmi állapotban ugyan a levelek növekedése lelassul, bizonyos esetekben néhányuk le is esik, a gyökereik azonban tovább erősödhetnek, fejlődhetnek.
Öntözzünk ritkábban!
Mivel a téli időszakban a növények növekedése lelassul, így nincs szükségük annyi vízre, mint az aktív hónapokban. Hogy éppen szükségük van-e vízre, azt egy egyszerű módszerrel mérhetjük le: fúrjuk bele a virágföldbe az ujjunkat, és ha száraznak ítéljük, locsoljuk meg.
Fontos a páratartalom
A legtöbb növény érzékeny a száraz levegőre, így a növények jobban értékelik a páratartalmat a téli hónapokban, amikor a házban a levegő a fűtés miatt szárazzá válik.
Ne tegyük őket az ablakba vagy közel az ablakhoz!
Ha a növények az ablak mellett vannak, akkor érdemes onnan elmozgatni őket, mert könnyedén huzat érheti őket.
Nincs szükség a tápoldatra
Valójában nincs ok a növények tápoldatozására a téli hónapokban, mert pihenő szakaszban vannak. Ebben az időszakban a növényi táplálék több kárt okozhat, mint hasznot, mert nem használják fel az ásványi anyagokat, és ez felborítja a növény természetes növekedési ciklusát.
Ügyeljünk arra, hogy ne legyenek porosak a levelek
Rendszeresen töröljük le a növény leveleit egy nedves ruhával, és ügyeljünk arra, hogy az elhalt vagy sárgás leveleket is eltávolítsuk. Így kevés az esélye, hogy megbetegedjen kedvencünk.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!