A kert éke lehet ez a nagyon gyorsan növekvő, szívós, szép növény. A bambuszt sokoldalúsága miatt szeretjük: nem csak sövényként, de kerti bútorként, sőt akár burkolatként is felhasználható. Ismerkedjünk meg vele közelebbről!
Telepítése
A bambusz sekélyen gyökerező rizómáinak agresszív terjedését gyökércsapdával (lemezzel kibélelt keskeny ültetőárokkal) vagy betonvályúval lehet megakadályozni. Sövényként vagy szoliterként keleties és minimalista stílusú kerteket díszíthet. Rendkívül gyorsan nő.
Tulajdonságai
Üreges szerkezetének és a szálas rostok elrendeződésének köszönhetően könnyű, stabil alapanyag.
Ellenáll a kártevőknek, kopás és ütésálló, antisztatikus és antiallergén. Kivágás után a zöld
bambuszrúd egy-két hónap alatt barnára szárad. A felületét borító természetes vízlepergető réteg
beltérben általában kezelés nélkül megőrzi csillogó fényét.
A bambusz felhasználása
A sokoldalú bambusz: növénytámasztól a kerítésig, paravántól a rolóig, bútortól a parkettáig, konyhai munkalaptól a tálcáig, a rostjából szőtt puha műselyemtől a mosható, antibakteriális és szagsemlegesítő pelenkáig szinte mindent készítenek belőle.
Kezelése
Az időjárás által kikezdett, elszürkült tárgyakat finom csiszolást követően bambuszhoz kifejlesztett felújítószerrel, majd víztaszító és UV-szűrős védőolajjal kell kezelni. Ezt a műveletet hosszú távon évente érdemes megismételni. A csiszolás natúr bambuszrudak és -kerítések festése, lazúrozása
vagy lakkozása előtt sem maradhat el.
Hasznos tudnivalók
Bambuszbútort ne tegyünk tűző napra, lakásban pedig párásítsuk a levegőt, máskülönben megrepedezik és az illesztések kilazulása miatt lötyögőssé válik. A bambuszparketta taszítja a port, és padlófűtés esetén is jó megoldás.
Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!