Nem is gondolnánk, mennyi veszély leselkedhet kíváncsi házi kedvencünkre a kertben. Előzzük meg a bajt, hogy ne legyen macskajaj!
1. Védett (magán)terület
A szabadban még egy jól táplált szobatigrist is hajt a vadászösztön! Nem kell attól tartanunk, hogy esetleg mérgezett egeret zsákmányol a szomszédban, ha a legalább 180 cm magas kerítést megtoldjuk a tetején 45 fokos szögben visszahajlított csirkehálóval, lent pedig betömjük a réseket. Hagyjunk a kertben szabad felületet, hogy a cica kedvére hempereghessen, és legyen egy füves rész vagy egy pad, ahol háborítatlanul sütkérezhet, lustálkodhat.
2. Tiltott zónák és növények
A cica puha, laza talajon szereti elvégezni a dolgát. Helyezzünk el neki egy homokkal töltött ládát macskavécének, a díszkert kényes helyeitől pedig tartsuk távol a számára kényelmetlen kéregmulccsal, kőzúzalékkal vagy szagos macskaűző növénnyel (Coleus canina)! Négylábú kedvenceink kerülik a szúrós rózsákat, de unalmukban kóstolgathatnak a virágágyásban. Ezért ültetés előtt tájékozódjunk a növényekről, és mondjunk le azokról, amelyek nyelési irritációt, nyálzást, hányást, hasmenést, légzési zavart vagy bénulást okozhatnak (leander, hortenzia, szarkaláb, sisakvirág, páfrány és sok hagymás).
3. Ezeket ültessük!
Doromboló kedvencünk az emésztés megkönnyítése és a lenyelt, a gyomrában gombóccá összeálló szőrszálaktól való megszabadulás végett ösztönösen legel zöldet, hogy kitakarítsa a bélrendszerét. Vessünk egy cserépbe macskafüvet, hogy azt egye, ne féltett növényeinket! A legtöbb cica imádja a macskamentát (Nepeta cataria). A virágos évelő erős illóolajat tartalmazó leveleinek rágcsálásától még a lusta állatok is felélénkülnek, játékossá válnak vagy randevúzni kezdenek.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!