Akár a fél életedet az irodában töltöd, akár csak időnként nézel be két home officeban töltött nap között, a munkahelyi környezeted légköre erősen meghatározza, hogyan érzed magad napközben. Ha növények vesznek körül az irodában is, garantáltan javul a kedved, még a legstresszesebb időszakban is. Válassz szobanövényt az asztalodra!
Az irodai növényekkel csak a gond van – gondolhatod, és meg is értjük, hiszen ha egy-egy sűrűbb napon ebédelni sincs időd, hogyan gondoskodhatnál egy élőlényről munka közben? Az alábbi szobanövények nem igényelnek sok törődést, szépen növekednek a napfényes szobában, de akkor is, ha az íróasztalod az iroda egy sötétebb részén kapott helyet.
Zöldike
Kevés vízzel is beéri, akkor is jól érzi magát, ha félig home office-ban, félig az irodában dolgozol és így csak ritkábban locsolod meg. Sőt azt sem bánja, ha árnyékos helyen tartod.
Szobai futóka
Könnyű gondoskodni róla és nagyon hálás kis növény. Még egy sötét sarokban is szépen fejlődik, de jól bírja a napfényt is. Nem igényli a rendszeres locsolást, de hetente, tíznaponta öntözd meg. A leveleivel jelzi, hogy érzi magát: ha sárgák, akkor túllocsoltad, ha szárazak, akkor inni kér.
Kaktusz
Nincs vele sok gond, akkor a legboldogabb, ha békén hagyják és természetes fényt kap. Tavasszal és nyáron elég hetente egyszer locsolni, ősszel és télen pedig akár három hét is eltelhet két öntözés között.
Légnövények
Ezeknek a mutatós zöldeknek még földre sincs szükségük a túléléshez! A közvetett fényt szeretik, tárolásukban csak a kreativitás szabhat határt – mutatós üvegben az asztalod éke lehet –, vízre pedig ritkán van szüksége: időnként spricceld le, vagy tíznaponta pár órára merítsd vízbe.
Agglegénypálma
Legjobban akkor érzi magát, ha világos helyiségben tartják, ugyanakkor kevesebb fénnyel is beéri. Kevés vizet kér, nyáron hetente egyszer, hidegebb időben akár kéthetente is elég locsolni. Jelez, ha vízre van szüksége: ilyenkor hullajtja a levelét. Ha viszont meglocsolod, hamar láthatod a pozitív változást.
Anyósnyelv
Újabb igénytelen, ugyanakkor mutatós szobanövény, kifejezetten az elfoglalt irodai dolgozók barátja: szépen növekszik akkor is, ha egy sűrűbb héten elfelejted meglocsolni. Napos és félrányékos helyen is jól érzi magát. Ha a lehetőséged adott, tedd ablak közelébe, mert szereti a szűrt fényt, de ablakba soha, a közvetlen, túl erős napfény hatására megsárgulnak a levelei.
Pozsgás növények
Sokféle pozsgás növény közül választhatsz, mindegyik mutatós, ugyanakkor egyik sem igényel túl sok törődést. Az anyósnyelvhez képest kifejezetten lassan nőnek, vagyis nem attól félned, hogy hamar kinövi a helyét akkor sem, ha kisebb íróasztalon nevelgeted. A száraz levegőt és a napfényt szereti, hetente egyszer elég meglocsolnod.
Vitorlavirág
A pozsgásokhoz képest nagyobb a helyigénye, gyorsan nő nagyra, ha mindig nedves a földje, de ne locsolod túl! Ha időnként lepermetezd a leveleit és ne teszed ki közvetlen napfénynek, meghálálja a törődést.
Királybegónia
Sokáig megtartja élénk színét ez a szobanövény, ha világos helyen tartod. Ugyanakkor ügyelj rá, hogy ne érje túl erős, tűző napfény. Akkor locsold meg, ha már száraz a földje, de ne várj vele túl sokat, mert könnyen elszárad. Szereti a párás környezetet.
Rákvirág
Sokféle színben és mintában választhatod. Sötétebb szobákban is szépen nő, nem bánja, ha félárnyékban tartod. Közvetlen fényben jobban érzik magukat a mintás levelek, de a direkt napfényt nem szeretik. Hetente öntözd, és mivel trópusokról származó növény, ügyelj rá, hogy a szoba hőmérséklete, ahol tartod, ne essen 15 fok alá.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várjuk minden nap!