A Nemzetközi Művészeti Vásár Sopron 2004. az idén első ízben kerül megrendezésre. A kiállítást szervezők, uniós csatlakozásunkat követően, egy évente ismétlődő, nagyszabású rendezvény szervezését vállalták.
Az új helyszínen neves hazai műkereskedők, galériások és aukciósházak mellett fontos szerepet kapnak a környező országok rangos résztvevői. A vásáron bemutatkoznak azok a szakmák is, amelyek a hagyományos műkereskedelem hátterét biztosítják. A rendezvény különlegessége, hogy a szervezőknek olyan kiállítókat is sikerült megnyerni, akik Magyarországon eddig kiállításon még nem szerepeltek.
Az esemény fő szenzációja egy bécsi ötvös műhely, mely a 2003-ban a bécsi Kunsthistorische Museum-ból eltulajdonított Cellini Saliera öntőforma másolatának egyedüli tulajdonosa. Az 1847-ben Carl Vaugoin által alapított cég mind a mai napig a Vaugoin család birtokában van, és 157 éve ugyanabban a műhelyben, hagyományos eljárással, kézi munkával készülnek a rendkívüli minőségű ezüst tárgyak. Nagy érdeklődésre tarthat számot a Pytheas Nyomda és Grafikai Stúdió különleges kínálata. A kiadó reprintjei és míves díszkiadásai a legkorszerűbb digitális nyomdai technológia és a korhű kézműves kötészeti megoldások ötvözésével készülnek.
A restaurátorok közül érdemes megemlíteni a Fényarany Műhelyt, ahol színvonalas aranyozási és faszobor restaurálási munkák folynak, valamint azt a bécsi kiállítót, Werner Hegenbartot, akinek a családja több mint egy évszázada bútorkészítéssel és javítással foglalkozik. A kiállítást színesítik a régi fényképezőgépek és fotózással kapcsolatos eszközök is. Az osztrák közönség nagy érdeklődésére tarthat számot az Erzsébet Királyné Sisi Galéria kínálata, ahol Erzsébet királyné és Ferenc József császár életével és korával kapcsolatos tárgyakkal találkozhat a látogató. Témakörök: Bútor, festmény, ékszer, grafika, könyv-nyomtatvány, plakát, szőnyeg, textil, népművészet, fotográfia és kellékei, fotóművészet, órák, porcelánok, szobrok, lámpák, borkülönlegesség Kísérő rendezvények: – 2004. november 12. 19.30: Borkóstoló Magyarország híres boraiból Helyszín: Hotel Lövér – 2004. november 13. 19.30: Gasztronómiai est Helyszín: Hotel Lövér – 2004. november 12. 16.00: A Horváth József Művészeti Iskola növendékeinek hangversenye a helyszínen – 2004. 11. 05 – 2004. 11 30. Pintér Sonja Kortárs Galéria kiállítása Karina Horitz, Lovas Ilona, Ganczaugh Miklós, Schmal Károly, Türk Péter művészek munkáiból Helyszín: Festőterem Információk: A kiállítás helyszíne: Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központ H-9400 Sopron Liszt Ferenc u. 1 Nyitvatartás: 2004. november 11. 14 – 20 óráig 2004. november 12. 10 – 19 óráig 2004. november 13. 10 – 19 óráig 2004. november 14. 10 – 18 óráig Belépőjegy ára: 1.000 Ft Diákoknak és nyugdíjasoknak: 500 Ft 2004. november 12-én a diákoknak a belépés ingyenes! A helyszín:
Sopron Magyarország legnyugatibb városa. Már a római korban is ismert kereskedelmi központként működött, Scarbantia néven. Az első világháborút lezáró békeszerződés után tartott népszavazás eredményeként Magyarország része maradt, és ezért méltón büszke a Civitas Fidelissima címre. Napjainkban is kedvelt turisztikai célpont, ami nemcsak kedvező klímájának köszönhető, hanem a város ámulatba ejtő hangulatának. Az ország egyetlen olyan települése, ahol szinte teljes épségben fennmaradt a középkori városmag: a mai belváros. Itt található a 2002-ben igényesen felújított Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központ. Ez az épület méltó helyszint biztosít a színvonalas rendezvény számára. Technikai felszereltsége és a vendégellátásban nyújtott szolgáltatásai minden igényt kielégítenek.