A Baumit Kft. az Alaprajz és az Építőmester szaklapok támogatásával, 2003. májusában hirdette meg Az év homlokzata 2003 pályázatot, ahová olyan újonnan épült és felújított homlokzatú pályamunkákat vártak melyek építészeti, műszaki és gazdaságossági szempontjai és megoldásai kimagasló értékűek és példamutatóak.
A pályázatra olyan épületekkel lehetett nevezni, amelyek kivitelezése 2001. január 1. után fejeződött be és színekben gazdag Baumit termékek felhasználásával történt. A pályázatra négy kategóriában (új építésű családi ház, új építésű társas ház, középület újjáépítés/felújítás, történelmi épületek felújítása) lehetett munkákat beküldeni. A zsÛri összesen 10 díjat osztott ki, a Baumit Kft. és médiapartnere a BertelsmannSpringer Szakkiadó pedig további két különdíjat ítélt meg. A zsűrit olyan szakmailag ismert és elismert tagok alkották, mint Csanády Pál, okleveles építészmérnök, az Alaprajz c, szaklap felelős szerkesztője, Bárány Tamás, okleveles építészmérnök, Hajnal Zsolt építész, és a Budapesti Műszaki Egyetem képviseletében Radványi György, a Középülettervezési Tanszék docense, és Dr. Tóth Elek, a Magasépítési Tanszék adjunktusa.
Családi ház kategóriában első helyezést kapott a szombathelyi Bárdics Balázs, akinek dombon álló, mediterrán jellegű családi háza példaszerűen használja a tömegre bontás elméletét.
Második díjat kapott Erdei Imre, Debrecenből, friss hangvételű, íves fémlemez fedelű, mértéktartó családi háza. Bronzéremmel jutalmazta a zsűri Gulyás Róbert, Tamásiban épült romantikus stílusú, igényes családi házát, melynek kváderosztású homlokzata jól illik a faelőtetejű burkolat világához.
Családi ház kategóriában osztotta ki különdíját a Baumit Kft, melyet a hegykÕi Dr. Jakab Zsolt megérdemelten kapott meg. A divatból lassan kimenÕ vakolatfelületekbÕl, párkányokból és a felületi textúrákból a lehetÕ legtöbbet hozta ki.
Új építésű társasház kategóriában Takács Viktor építész által tervezett, Tatai úti, 47 lakásos társasház vitte el a pálmát. A meghökkentÕ vonalú tetÕ, az additív tömegképzés és a kiváló minÕségÛ vakolatalkalmazás érett, példaszerÛ épületet eredményezett. Második díjas lett Viczencz Ottó, mediterrán hangulatot árasztó kisvárosias épületével, ahol a vörös különbözÕ árnyalataival játszó felületek és a különbözÕ struktúrájú vakolatrészek egyedi hangulatú épületet eredményeztek. Bronzdíjat nyert a Grabarics ÉpítÕipari Kft. budapesti, Kiscelli úton fekvÕ neomodern épülete. Elegáns anyaghasználat és szikár formavilág fogja egybe a többféle vakolattal formált társasházat.
A zsÛri különdíjat ítélt meg, a pécsi Viczencz Ottónak aki anyagaiban és felületeiben változatos 4 lakásos társasházat tervezett. A különdíj a BertelsmannSpringer Szakkiadó felajánlása.
A középület kategória elsÕ és egyetlen díját egy hajdúhadházi templom vitte el, melyet Nagy Sándor nevezett be. A hajdúsági építészeti stílusfelfogásban megvalósult templom érdekességét a különleges fémburkolatú torony és a visszafogott anyag- és formavilág adja.
Történeti kategóriában az elsÕ díjat, a zsÛri egyértelmÛ döntése alapján, egy budai századfordulós villa nyerte, melyet Vékony Péter építész nevezett be. Az épületet értÕ, sÕt a meglévÕ értékeket feljavító felújításával, sikerült a villa saját korának formai megoldásait kiegészíteni.
Ezüsttel jutalmazta a zsÛri a Szögi Építész MÛterem Bt. munkáját, mely a nagykÕrösi Városháza példamutató felújításáért és az épület minden részének tudományos megtervezéséért járt. Harmadik díj járt az ÉPTERV Bt-nek., a Tamási RendÕrkapitányság felújításáért, ahol dicséretes a színválasztás bátorsága és a kivitelezés minÕsége.
A Baumit Kft. és a zsÛri tagjai egyetértettek abban, hogy a beérkezett pályázatok mind építészetileg mind kivitelezésükben magas színvonalat képviseltek és a kiválasztott nyertes épületek méltán kapják meg az elismerést és a meghirdetett díjakat. A díjazott alkotások bemutatására, és a díjak átadására április elején, rendezvény keretén belül kerül sor.