Egy házfelújításkor mindig fontos szempont az energiaköltségek csökkentése, hiszen ez hosszú távon hónapról-hónapra érezhető tétel egy családi költségvetésben.
Senki sem szeretni az utcát fűteni, de ha a teljes energetikai felújítás a hőszigeteléstől a gépészet cseréjéig nem megoldható, akkor kezdhetjük az energiatudatos gondolkodást kicsiben is. Nézzük meg például, hogy milyenek a tetőablakaink és hogy a Roto tetőablakainak beépítése hogyan segítheti hosszútávon az alacsonyabb költségeket.
Köztudott, hogy a régi ablakokon, illetve a rossz beépítés miatt az energia egy része távozik. Télen ez nagyon jól látható a tetőn is, hiszen a tetőablak körül elolvadó hó árulkodó jel lehet. Ilyenkor gondoljunk arra, hogy a tetőablak cseréje szükségessé vált.
Ha a tetőfelújítás mellett döntünk, bizonyára szeretnénk, hogy a családi költségvetésben is megmutatkozzon a ráfordított idő és költség, és hogy végeredményként otthonunk kevesebb energiát fogyasszon.
Az elavult és kopott tetőablakok helyett választható Roto Q tetőablak, ami egyszerűen és gyorsan beépíthető a régi helyére, hisz a fejlesztés során méreteit úgy alakították ki, hogy biztosan illeszkedjen a régi ablakok helyére. Ez komoly előnyt jelent már akkor is, ha „csak cserélünk”, de komolyabb átépítésre nem kerül sor. Kényelmes tisztítóállása és formatervezett fogantyúja mindig sikert arat a vásárlóknál, energiatakarékosságához pedig – a beépített hőszigetelő csomagnak és a könnyített beépítési módnak köszönhetően – a hőszigetelő értéke járul hozzá jelentősen.
Ökogondolkodás? Akár passzív házba is kerülhet Roto tetőablak
A modern ablakok akár két-, akár háromrétegű üvegezéssel nagyon jó hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek zárt állapotban. Létezik azonban egy olyan intelligens ablakbuktató, a Roto E-Tec Drive MTS nyitásérzékelő, amelynek beépítésével a fűtésköltség is csökkenthető, mivel a szellőztetés előreprogramozható és ellenőrzött lesz.
A Roto cég kifejezetten tetőtéri ablak cseréjére, felújításhoz tervezett innovatív terméke a Roto Q ablak, mely már 0,78 W/m2K Uw értékkel rendelkezik.
Azonban már az összes ablaktípusnál hozzáférhető a gyárilag előszerelt hőszigetelő csomag, amely a Designo ablakok R6, R8 és i8 típusa esetén alaptartozéknak számít, az R3, R4 és R7 típusainál pedig opcionálisan rendelhető. A háromrétegű üveggel szerelt ablakok megfelelnek a passzív ház követelményeinek és 0,8 W/m2K Uw értékkel minősítettek. Bámilyen ár- illetve igénykategóriában is keresgélünk, a hat különféle üvegezésnek köszönhetően a Rotonál mindig van megoldás!
Beépített biztonság
A tetőteret használók legrosszabb rémálma, ha a kész tetőtér beázik a felújítás után. Ezt kívánja kiküszöbölni a Roto a beépítést könnyítő, a beépítési biztonságot növelő ablakokkal. A mérnökeik a beépítési hibák minimalizálására az ablakokat gyárilag előszereltre tervezték. A legtöbb modellnél a belső párazáró csatlakozás, a szerelővasak és a borítólemezek is a gyárban kerülnek a tetőablakokra, ami csökkenti a beépítés időtartamát, könnyíti a kivitelezést, és segíti, hogy az ablakot hosszú időn keresztül probléma nélkül használhassák.
Azoknál a modelleknél, ahol ezt szakember végzi, egyértelmű és könnyű minden mozdulat, ráadásul a Roto Klikk technológiájának köszönhetően akusztikusan is meggyőződhetünk arról, hogy a beépítés jól sikerült.
Designo, a mindenttudó tetőablak
Ha felújításhoz keres tetőablakot, akkor a Roto Q a legjobb megoldás, míg a Designo termékcsalád az új építkezések esetén kínál megoldást minden kérdésre, mely egy tetőablaknál felmerülhet.
Középen billenő ablakszárnyával nagy kedvenc a Designo R4 típusú ablak, mely a kényelmes kezelés érdekében résszellőzővel és alsó kilincskezeléssel kapható, míg az edzett üveg a jégkár ellen nyújt maximális védelmet. A Designo R4 Roto Tronic gyárilag előszerelt, rejtett motoros fali kapcsolóval vagy rádiós távvezérlővel is irányítható, ezért természetesen jóval magasabbra is beépíthető az ablak, mint amit lábujjhegyről elérünk, ami miatt a helyiség benapozása is optimálisabb lesz. A Tronic rendszer másik nagy nagy előnye, hogy nyáron is nyitva maradhat a tetőablak, mert a gyárilag szerelt automatikus esőérzékelőnek köszönhetően egy hirtelen nyári zápor esetén az ablak azonnal bezáródik. Ha pedig a szellőztetés kérdés számunkra, akkor igény szerint levegőminőség-mérő is csatlakoztatható a rendszerhez.
Designo R7 tetőtéri ablaknál a hagyományoshoz képest a billenési pontot jóval magasabban alakították ki, itt a beltéri többletmagasság jelent előnyt. Az alapmodell kétrétegű, 3 légkamrás acélmerevített műanyag vagy véglegesen felületkezelt és rétegragasztott fából készül. Létezik edzett üveggel gyártott változat is (R75), a Medium + kivitel esetén pedig a könnyű tisztíthatóság a fő előny. Itt a külső üveg Aquaclear bevonatot kap, bent pedig a sima üveg helyett ragasztott biztonsági üveget.
A Designo R8 már a tetőablakok csúcsát jelenti, mert a kétféle módon nyitható ablakszárnya egyik esetben sem nyílik be a tetőtérbe. Mivel a szárny az ablak felső síkjában nyílik, ezért a felnyíló nyitásnak köszönhetően zavartalan kilátást biztosít.
Alapból az R8 kétrétegű üveggel szerelt Premium, és háromrétegű üveggel szerelt Prémium+ változatban kapható, 4 légkamrás és választható acélmerevített műanyaból vagy fából, mely rétegragasztott és végleges felületkezelést kapott.
A Roto céget több mint 80 éve alapította egy német vállalatcsoport. Egész Európában azonos minőségű termékeket kínál, így a vásárlók Németországtól Romániáig ugyanazt az állandó és közismert minőséget kapják. Ezt biztosítja a DIN szigorú minőségszabályozása, mely garantálja a standard gyártási minőséget, illetve a „german made” védjegy a német precizitást sugallja.
A Roto ablakairól bővebben ezeken az oldalon olvashat: http://hu.dst.roto-frank.com/ , www.roto-q.hu