Idén kivételesen hosszan cseng le a vénasszonyok nyara. Erősebb években ilyenkor már havazik, most november 3-án is 16-18 fokot mértek több helyütt az országban. Nem meglepő hát, hogy a növények bioritmusa teljesen összezavarodott.
Az ibolya, legalábbis eddig úgy tudtuk, a tavasz egyik legkedvesebb hírnöke. Amikor márciusban megjelennek lila virágai, tudni lehet, hogy vége a télnek, tényleg elérkezett a tavasz.
Novemberben nyílik az ibolya
De vajon mi érkezik el novemberben, ha tucatjával bukkan fel a fűben az ibolya? Nem, nem tévedés, valóban ibolya nyílik, mégpedig Nógrád megyében, egész pontosan Szirákon, az erdő mellett.
A különös természeti jelenségről több fotó is készült, úgyhogy tévedésről nincs szó, valóban ibolya látható a képeken.
A képeket kedves olvasónk tette közzé saját közösségi oldalán és juttatta el szerkesztőségünkhöz is.
Máshonnan teljes pompában virító rózsákat, büdöskéket posztoltak a felhasználók, míg sokhelyen a kipattanóban lévő rügyeket vagy épp a még mindig termő paradicsomtöveket tették közzé a közzé. Ráadásul úgy tűnik, hogy a furcsa, vagy inkább aggasztó időjárási anomália az egész telünket megbolondítja.
A helyzet csak fokozódik
Több nemzetközi intézet előrejelzése alapján az átlagosnál enyhébb téli időszakra van esélyünk – és ebben szinte minden meteorológiai intézet egyetért. Különösen az ősz és a tél első fele lehet melegebb, míg a második felében már inkább átlag körüli, vagy azt kevéssel meghaladó hőmérsékletekre számíthatunk. Csapadék tekintetében sokkal nagyobb a bizonytalanság, inkább átlag körüli csapadék valószínűsíthető, de mutatnak jelek az ennél szárazabb időszakra, különösen a délkeleti területeken.
Íme, a NASA előrejelzése
Az amerikai NASA-GMAO (Global Modelling and Assimilation Office) által közzétett jelentés is alátámasztja a közelgő enyhe tél teóriáját. A NASA szerint kifejezetten enyhe lesz Európában és a Kárpát medencében az őszi időszak és a tél első fele. Ezt követően azonban inkább átlagos téli időjárásra lehet készülni. Csapadék tekintetében inkább átlagos időszakot várnak, noha kis eséllyel a november és a december átlag feletti csapadékot hozhat, míg a márciusra inkább a szárazabb jelleg lehet a domináns. Hogy mindez mit jelent a növényvilágra, nem tudjuk. De az nagyon valószínűsíthető, hogy a jövőben egyre gyakrabban fogunk furcsa jelenségeket tapasztalni.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!