Egy műalkotás, egy művész és egy enteriőr: sorozatunkban kortárs műtárgyakat mutatunk be és szemléltetjük, hogyan mutatnak jól a mindennapokban. Ezúttal egy szürreálisba hajló figurális festményt helyeztünk el a szobában.
Az absztrakt művészet izgalmas szín- és formavilága miatt az egyik legkézenfekvőbb döntés, mikor műtárgyat választunk enteriőrünkbe. De mi teszi egyedivé és sajátossá a figurális művészetet?
A figurális művészet és a klasszikus formaalkotás egyik különlegessége az alkotás üzenetében rejlik, hiszen egy olyan narratívát tud a kép megfogalmazni, amely a világgal kapcsolatos kérdéseket, sajátos értékrendet és hozzáállást állít fel nézőjében.
Szürreális, szuggesztív üzenet
Rendkívül szuggesztív üzenetet fogalmaz meg Incze Mózes Valahol máshol, 2021 című alkotása. A test részleteit megjelenítő festmény a teljesség hiányát ülteti el nézőjében, azonban egyáltalán nem nyugtalanító módon: a gyönyörű messzi táj a szürrealista képi jegyeivel meghittséget és érzékiséget idéz meg, csendje és nyugalma pedig a szabadság ígéretét hordozza magában.
Incze Mózes festményei a klasszikus festészeti hagyomány szürrealista továbbgondolásának termékei.
Többnyire emberalakokat jelenít meg, amely a jelen megélésben csúcsosodik ki úgy, hogy közben a mítosz és a modernitás ötvöződése is hatással van művészetére. Festményein sokszor teljes vagy részleges testek, testrészek állnak ellentétben gépekkel, ezáltal képei az erős társadalmi beágyazottságra reflektálnak. Mindemellett, a művész sokszor egy-egy bibliai jelenetet vesz kiindulási pontnak. A művek titokzatossága kérdésfelvetésre ösztönzi nézőjét, ezáltal fenntartja a lehetőséget a folyamatos újraértelmezésre.
A rovat szakmai partnere az Art Advisory Budapest.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!