Nemzetközi konyha, glutén- és laktózmentes étrend egyaránt szerepel a Kuktaparty főzőiskola kurzusain.
A gasztronómia fejlődése intenzív szakaszba lépett Magyarországon. Az étel ma már az egészség, az önmegvalósítás, az evés pedig gyakran a közösségépítés eszköze. Egyre több a jó étterem, az igényes vendégekre építő gasztrovállalkozás, virágzanak a gasztroblogok, terjednek a főzőiskolák.
Április 3-án megnyílt a legújabb főzőiskola, a KuktaParty. Fehér György (Bambuszliget) és Ocskay László (Giusto) étteremtulajdonosok által életre hívott, modern oktatóstúdióban a világ szinte bármely konyhájának szakácsművészetével megismerkedhetnek az érdeklődők.
A KuktaParty főzőiskola nemzetközi konyhában (thai, japán, olasz, angol, mexikói, indiai stb.) jártas mesterszakácsainak tanfolyamai minden résztvevőnek meghozzák a kedvét a főzéshez, új látásmódot mutatva az alapanyagok kiválogatásától kezdve a tálalásig. A főzőiskola különlegessége, az ismert hazai specialista, a sztárok séfjeként elhíresült Kiss Mariann vezette laktóz- és gluténmentes étrendet bemutató kurzus, amit kifejezetten az ételallergiájuk miatt speciális étrendet igénylők számára alakított ki, megmutatva, hogy nem kell lemondaniuk nekik sem a teljes értékű táplálkozásról, a finom, változatos étrendről.
A KuktaParty főzőiskolában a magas szakmai nívó mellett humorral, könnyedén, élvezettel telnek a programok, hiszen a jó étel elsősorban erről szól. Voltaképpen közös játékok ezek, miközben eredményük nagyon is kézzelfogható, sőt finom, és bármikor megismételhető.
A szakmai stáb:
Kárász Zoltán, a Giusto Étterem és a KuktaParty vezető séfje világjáró gasztro-kalandor, aki hat éven keresztül járta luxus óceánjárókkal a világot, hogy kitanulja a nemzetek ízeit. Később Amerikában, Franciaországban és Olaszországban is dolgozott.
Joni a Corinthia Grand Hotel Royal szállóban működő távol-keleti konyhát irányítja és felügyeli. Több mint tíz éve jött Magyarországra és azóta itt él családjával. Hobbija az ételfaragás, egy répából bármikor szerencsevadász madarat vagy Hanoi tornyait varázsol.
Nemeskövi Dénes, a fehérsapkás olimpiai bajnok mesterszakács a világ jelentős konyháiban tökéletesítette módszereit, csiszolta ízeit, finomítva azokat saját elképzelései szerint. Főzött Hollandiában, Ausztriában, Kaliforniában, Arizonában, Németországban, Japánban, Venezuelában és Mexikóban is.
Aloh Sharma „Tinu”Kanpurban született, Delhiben tanulta ki a szakácsmesterséget. Az Indiai Nagykövetség szakácsa volt hét éven keresztül, jelenleg pedig a Hathi India szakácsa. Húsz éve él Magyarországon és adja át nekünk, európaiaknak az eredeti indiai ízeket, tanítja a különleges fűszerek nevét és használatát.
Farkas Pál a Bambuszliget japán étterem és sushi bár valamint a Sunny sushi bár séfje. Nyolc éve kezdett el ismerkedni a japán kultúrával, Shoi Morita mesterszakácstól tanulta a konyhaművészet titkait.
Schaller Gábor a temperamentumos, színes mexikói konyha követője és jó ismerője. Miután kitanulta a klasszikus magyar és európai konyha alapjait, egzotikusabb vizekre evezett. Közel 12 éven át volt vezető szakácsa, séfje a többszörösen díjnyertes Iguana étteremnek. Felejthetetlen fogásaiban tökéletesen harmonizálja a csípős, az édes és a visszafogott ízeket.
Kiss Mariannt sokan a „sztárok szakácsa”-ként ismerik, mert nem egyszer főzött már hollywood-i hírességeknek magyarországi tartózkodásuk során (pl. az Angelina Jolie-Brad Pitt házaspárnak). Ennek ellenére fő profiljává, névjegyévé mégis a speciális táplálkozás, az egészséges konyha iránti elköteleződés vált.