Extrém tervvel rukkolt elő az olasz tervező, Pierpaolo Lazzarini: az ambíciózus project a Pangeos névre hallgat.
Nem csupán egy óriásteknősnek kinéző hajóról van szó, hanem a világ legnagyobb úszó építményéről, ami egy kisebb város lakosságának befogadására alkalmas. Nemcsak a legnagyobb, hanem a legdrágább valaha épített hajó lenne, ha megépülne a Pangeos: kivitelezése becslések alapján is meghaladná a 8 milliárd dollárt.
Pangeos: gigantikus utazó város
A Terayacht Pangeos a több százmillió évvel ezelőtt létezett szuperkontinensről, Pangeáról kapta a nevét. Méretei lélegzetelállítóak: 550 m hosszú és 610 m a legszélesebb pontján. A jelenleg használt legnagyobb jachtok is egyszerűen eltörpülnének a Pangeos mellett: szinte úgy néznének ki, mintha ladikok úszkálnának a gigantikus teknős mellett. A teknősbéka szárnyain végig privát villák sorakoznak, míg a törzsén a közösségi terek kapnak helyet. A Pangeos lenyűgöző méretei miatt bőven nyújt lehetőséget az egyéb létesítmények elhelyezéséhez.
Felfoghatatlan luxus az óceán közepén
Mégis, minek lehetne nevezni ezt az elképzelhetetlenül nagyméretű úszó objektumot? Megálmodója szerint a Pangeos egy ötcsillagos üdülőhely, egy tengerjáró hajó és egy város keveréke. Lazzarini szerint akár 60 000 vendéget is el lehetne helyezni a hajón levő villákban, apartmanokban és szállodai szobákban. Az életet a Pangeoson egy tetőtéri bevásárlóközpont, több hatalmas park, számos étterem és teniszpálya is segítené. Minden különálló villaházhoz saját medence is tartozna, míg a szállodai vendégek az objektum központi strandján kapcsolódhatnnáak ki nyaralásuk során. Természetesen a Pangeost helikopterleszállóval, hangárokkal és kikötőkkel is felszerelnék – itt kisebb hajókat tárolhatnak az utasok. Így szinte bármikor el lehetne hagyni a teknősbázist, még akkor is, ha éppen az óceán közepén cirkál távol a szárazföldtől.
Állítólag nem lesz károsanyag kibocsájtása
Nem csak méreteit tekintve teljesen különleges az építmény. A legújabb fejlesztések segítségével úgy épülne meg a gigahajó, hogy egyáltalán ne legyen károsanyag kibocsájtása. Ez a modern látásmód különleges felszerelést és megvalósítást igényel a manapság használt módszerek helyett. Csak és kizárólag elektromos motorok hajtanák a Pangeost, amelyhez az áramot a hullámok energiáját nyernék ki. A fedélzeten levő szállodákat, bevásárlóközpontokat, parkokat és luxuslakásokhoz szükséges energiát pedig teljes mértékben napelemekből fedeznék.
Persze még ezzel együtt is felmerül a kérdés: miért van szükség ilyen jellegű túlzásba esni? Hiszen a Titanic óta tudjuk, hogy a biztonságosnak mondott, de túlméretezett tengerjárókra nem feltétlenül éri meg felszállni…
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!