Masina fantázia nevű asztalával nyerte meg Juhos Lehel a Loft Interior Étkezőasztal tervező pályázatának I. díját. A Loft Interior faipari mérnökökből és iparművészekből álló csapata a díjnyertes asztalból prototípust gyárt, majd saját eszközeivel segíti a termék piaci bevezetését.
Az I. helyezett asztal egy új szerkezeti megoldással nagyobbítható, középen kiemelkedő plusz asztallapja praktikus megoldás és ötletes szerkezet egyben. A tömörfa laphoz jól illeszthető a színben variálható, hajlított acéllemezből készült lábazat, a szintén tömörfa kávaelem pedig maga mögé rejti a fémmechanikát, így a forma egységes és letisztult marad.
Juhos Lehel már több bútorral előrukkolt az elmúlt években és munkáira jellemző a forma és a gyártástechnológia összhangja, a korszerű ipari és a hagyományos craft eljárások alkalmazása, melyek jellemzően kisszériás, építhető, moduláris termékcsaládokként jelennek meg.
A pályázat azonban itt még nem ér véget, mivel a neves zsűri – Tildy Béla, Beretka Miklós, Varró Zoltán és Kálmán Attila – által legötletesebbnek ítélt asztaltervek augusztus 1-21. között mérkőzhetnek meg a Közönség díj elnyeréséért. A díj nyertese számára a Loft Interior felajánlja a tervezői együttműködés lehetőségét és egy kiállítás keretében be is mutatja a közönségnek leginkább tetsző tervet. Szavazni itt lehet a pályaművekre.
Az első forduló három továbbjutója közül Boldizsár Tamás Trapéz fantázianevű asztaltervével az újságok tárolásának problematikája kívánta megoldani a designer. Ezt a funkciót egy asztallap alatti kis polccal oldotta meg a tervező, amelyet ötletesen egy mobil tálcával rejtett el és tette még jobban kihasználhatóvá és praktikussá a belső tárolót. Tamás jelenleg a MOME mester képzésén végzi a Formatervező művész szak Bútortervező szakirányát és az olyan formai megoldások érdeklik, amiket nem megszokott módon indokolnak bizonyos funkciók, ezáltal játékká, játékossá téve az adott tárgy használatát.
Illés Attila szintén a legjobb három közé jutott Tiramisu fantázianevű nagyobbítható asztalával, melyet a keleti kultúra és a Bauhaus stílus inspirált. A MOME Belsőépítész- Bútortervező szakán végzett tervező célja áttekinthető, logikus formavilág megalkotása volt, természetes és időtálló anyaghasználattal, így a bútor teljes felületén megjelenik a tömör faanyag, a nagyobbító vasalat pedig rejtve marad. Attila a hétköznapokban is tervezéssel, főként belsőépítészeti munkákkal foglalkozik az IDStudio-ban, melynek alapító tagja.
Az Étkezőasztal tervező pályázat nyertes asztaltervének prototípusát a Loft Interior a Design Hét 2013 keretében mutatja be a nagyközönségnek.
Kapcsolódó cikkeink:
Kisszériás bútorok tömör tölgyfából