You:niq és hoom – két webshop, egy gondolat mögé fűzve: a hazai tervezőktől vásárolni menő! A Lakáskultúra az online boltok tulajdonosaival, Sinkovits Andrással és feleségével, Sinkovits-Vágó Dorkával beszélgetett.
Honnan jött az ötlet?
Dórinak, a feleségemnek szerettem volna rendelni egy beton ékszert, de nem volt ilyen opció. Megdöbbentett, hogy ezeket a termékeket nem lehet elérni webshopon keresztül, de persze értettem, hogy a tervezők nem feltétlenül folytatnak marketingtevékenységet. Azáltal, hogy megjelennek a shopban, mi folyamatosan hírt adunk róluk.
Mi az a you:niq store?
Eredendően feltörekvő magyar tervezők egyedi termékeit kínálja, táskákat, ékszereket, egyéb kiegészítőket, használati tárgyakat, és van egy kis lakberendezési szekciója is. Ez alapvetően egy concept store, 20 tervezőt gyűjtöttünk össze, akiknek a munkáit nagyon szeretjük.
Meggyőződésünk, hogy amikor a tervezők kézzel készült termékei közül választ valaki, akkor sokkal többet kap, mint ha egyszerűen egy gyönyörű terméket vásárolna. A youniqstore.hu oldalt három éve indítottuk el Dórival, tavaly áprilisban pedig egy pici, de annál szebb bemutatótermet nyitottunk a Ráday utcában.
Hogyan kapcsolódik hozzá a hoom.hu?
Hosszú előkészületek után indítottuk el a hoom.hu-t. Észleltük, hogy egyre több világszínvonalú magyar lámpa- és bútortervező kis szériás munkái jelennek meg, de azt is láttuk, hogy tematikusan nincsenek csokorba gyűjtve. Pedig a koncentráció a tervezőknek is hasznos, mert egy ilyen oldal az óriási választék miatt látogatottabb, mint egy önálló tervezői oldal. Sokkal több érdeklődő találkozik az együttműködő dizájnerek termékeivel. A hoom.hu önálló projekt, a you:niqhoz képest másféle darabok kapnak itt helyet, igyekszünk lefedni majd minden területet, amely valamilyen módon a lakberendezéshez kapcsolódik.
Milyen tervezők szerepelnek az oldalon?
Jelenleg 13 tervező 61 terméke van fent, de folyamatosan bővül a kínálat; még hozzávetőleg 10 dizájnercsapat csatlakozását vettük tervbe. Fontos számunkra, hogy a tervezők nagy része ügyel a fenntarthatóságra.
Ezt tükrözik Franta Ági újrahasznosított kartonpapír lámpái, a gobi.design mint eco brand, Kele Sára hulladék faanyagból készülő bútorai, vagy nagy kedvencünk, az UPLUX, Gungl Tibor fémhulladékból és italosüvegekből kreált asztali lámpái; a you:niq esetében pedig a Delka bag, a Müskinn újrahasznosított anyagok felhasználásával készülő táskái és Malinovka jegyzetfüzetei.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!