A madáretető a rigók, cinkék, vörösbegyek és egyéb madarak számára sokszor a túlélést jelenti, pláne kemény teleken. Mi leginkább az egyszerű, házikó formájú etetőket ismerjük, de most egy kiállításon kiderült, hogy a művészek sokkal színesebben, érdekesebben képzelik a madárházakat.
A madáretető-kihívás nem máshol, mint a felhőkarcolóiról híres New Yorkban valósult meg – és ez valahol arról is árulkodik, hogy a nyolcmilliós világvárosban mennyire becsülik a természetet. A „Madarakért” címen futó kiállítás New York második legnagyobb közparkjában, a Brooklyn-i Botanikus Kertben tekinthető meg. Itt lett rá figyelmes tengeren túl élő olvasónk, Bläser Etelka, aki rendelkezésünkre bocsátotta a képeket és némi információval is szolgált lapunk számára. Exkluzív összeállításunkban több zseniális madárházat is megmutatunk, hátha valamelyik beindítja olvasóink fantáziáját.
A helyszín is megér egy misét
A 21 hektáros terület igen változatos képet nyújt: tavasszal a Cseresznye-sétány adja a fő látványossságot, amikor az itt található mintegy 200 cseresznyefa virágba borul. A Japán tókertben egész nyáron lehet gyönyörködni – ez a leggyakrabban látogatott japán ihletésű kert Japánon kívül.
Finom illatokért pedig érdemes egy nagyobb kört tenni a helyi rózsakerben…
De található itt őshonos növénykert, egy hatalmas liliomkert, illetve a Shakespeare kert, melyben az író műveiben említett több, mint 80 féle növényt lehet megcsodálni, méghozzá angol cottage-stílusú környezetben.
Madáretető kavalkád a csodakertben
Amikor kiírták a „Madarakért” pályázatot, 33 tervező- és alkotóművészt kértek fel egyedi madárházak, madáretetők készítésére. Az alkotók vélhetően figyelembe vették a botanikus kert adottságait és igyekeztek stílusban igazodni a környezethez. Szárnyalhatott a fantázia és így egészen elképesztő alkotások jöttek létre, a legkülönbözőbb stílusú madárpaloták születtek.
Mutatjuk is kicsit közelebbről:
A kiállítást hamarosan aukció követi, ahol licitálni lehet az itt résztvevő alkotásokra és az ebből befolyó összeget az alkotók a kert szépítésére ajánlották fel.
További képekért görgess lejjebb a galériába!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!