Luke Edward Hall alig múlt harmincéves, mégis napjaink egyik legfoglalkoztatottabb dizájnere. Összetéveszthetetlen stílusára olyan cégek figyeltek fel, mint a Liberty London, a Svenskt Tenn, a Christie’s, a Lanvin vagy a Habitat.
A fiatal angol dizájner a II. világháború után kiépült Basingstoke-ban nőtt fel, szülővárosát röviden úgy jellemezte, hogy tele van betonnal, felüljárókkal és körforgalmakkal. Tinédzserkorában szombatonként egy közeli 16. századi műemlék kastélyban dolgozott, és itt egy varázslatos világ nyílt meg előtte. Már gyerekként szenvedélyesen érdekelte a művészet, az iskolai rajzszakkörön olykor ő volt az egyedüli résztvevő. Tizenhét évesen amatőr divatmagazint készített a barátaival, és grafikusnak készült.
Igazi 21. századi karrier
A londoni Central Saint Martins egyetemen férfidivat-tervezést tanult, közben több magazinnál és divattervezőnél gyakornokoskodott. 2012-ben végzett, majd egy belsőépítészeti irodában helyezkedett el, ahol megismerte a dizájn egy újabb összetett ágát. Este és hétvégén ugyanakkor a saját grafikáin, textil- és kerámiatervein dolgozott. Egy keramikussal együttműködve egyedi vázákat és tányérokat kezdett készíteni, amelyeket rajzaival díszített.
Igazi 21. századi karrier az övé, hiszen munkáit az általa teremtett vizuális világ szerves részének tekinthető Instagram-oldalon mutatta be, ahol gyorsan vásárlókra találtak. Így érkeztek első nagy megrendelései is, például egy Palm Springs-i dizájnhotel kiadványának, valamint a Burberry 2016-os tavaszi–nyári kampányának illusztrálása.
Hamar megengedhette magának, hogy önállósodjon, 2015-ben megalapította saját stúdióját. Egymás után kapta a felkéréseket: jellegzetes skiccszerű, színes rajzai és kézírásos szövegei az évek során borcímkén, táskán, párnán, tálcán, terítőn, metszett üvegpoháron, tányéron, egy luxusbutik falfestményén és az Angol Nemzeti Opera biztonsági függönyén is megjelentek.
Dizájn és művészet
Összetéveszthetetlen stílusát a színek tobzódása, játékosság, romantika és nosztalgia jellemzi. Mindig egy rajzzal kezdi a tervezést, legyen szó textilről, vázáról vagy enteriőrről. Inspirációt a mindennapi életből, utazásaiból, a görög–római mitológiából vagy az éppen olvasott múlt századi regényekből merít.
Kimondott célja a dizájn és a művészet ötvözése. Szereti a díszletszerű enteriőröket, amelyek elrepítenek egy másik történeti korszakba, mégis komfortosak és barátságosak. A 20. század eleji bohém művészek izgalmas elképzeléseit és az 1970-es évek merész, szinte giccses látványvilágát kombinálja az általa alkotott terekben. Elveinek tökéletes megtestesülése Duncan Campbell dizájnerrel közös londoni otthona: színesen eklektikus, könyvekkel és különleges tárgyakkal teli – és nem utolsósorban az utóbbi évek egyik legtöbbször bemutatott enteriőrje.
Egyik legutóbbi munkája a 2020 tavaszán nyílt párizsi hotelhez kötődik, ahol ő tervezett mindent, a berendezéstől a nyomtatványokon át az alkalmazottak egyenruhájáig – itt tehát bárki elidőzhet Luke Edward Hall nosztalgikusan varázslatos fantáziavilágában.