Búza Krisztinát különleges strukturált lámpáiról, ékszereiről ismeri a nagyközönség. Ezúttal nemcsak munkájáról kérdeztük.
Hogyan lett belőled tervező?
Lassan bontakoztak ki az elképzeléseim, de ma már tudom, hogy minden út ide vezetett.
Mi az a nagyon speciális matéria, amit használsz?
Még a MOMÉ-n kezdtem el kísérletezni a papírral: olyan tartóvázat kerestem, amellyel megtöbbszörözhetem a pozitív tulajdonságait. Így született meg ez a szerves felületet képező, rugalmas, könnyed, mégis formatartó anyag.
Miben különleges?
Hosszú szálú facellulózt használok, ezt préselem rá a fémhálószövetre. A cellulózt a svédek „zöld aranynak” is nevezik, hiszen fenntartható alapanyag, ugyanakkor rendkívül sokoldalú az alkalmazását tekintve.
Miért pont a lámpák?
Magától értetődő volt, főleg az anyag transzparenciája, áttörtsége miatt.
Mi alapján döntesz egy új forma, motívum mellett?
Az organikus természeti formák logikája, algoritmusai vonzanak, ezeket alakítom használati tárgyakká. De fontos szempont a játékosság és a felhasználóval való interakció is.
Mi a legfontosabb trend most a dizájnban?
Talán a slow (lassú) és az ökodizájn. Mindkettő a tudatos vásárlói magatartásra épít, és visszaadják a tárgyak értékét, jelentőségét.
Kedvenc mondásod?
Talán Miroslav Mandić szerb költő egyik gondolata: „Ha azt ismételgetem napról napra, hogy milyen gyönyörű ez a virág, az nem a kreativitásom hiányáról, hanem a természetbe vetett hitemről árulkodik.”
A tervezők közül kik inspirálnak?
Tavaly euforikus élményt jelentettek Janet Echelman fényinstallációi.
Az épület, ami lenyűgöz:
Az otthonom…
…gyakran változik, de már keresem az igazit.
Melyik korban élnél legszívesebben?
Köszönöm, most remekül érzem magam a bőrömben.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!