Ahol egy pillanatra megáll az idő: a Félegyházi Piknikség legnagyobb budapesti mintaboltjának megálmodójával, Gulyás Gergővel, a Félegyházi Pékség kereskedelmi igazgatójával beszélgettünk.
Mikor fogalmazódott meg bennetek a Félegyházi Piknikség gondolata?
2015-ben hoztuk létre a Félegyházi Piknikséget. A célunk az volt, hogy a pékség-kávézóink hangulatát magasabb szintre emeljük, létrehozzunk egy harmadik helyet az otthon-munka-iskola tengelyen, ahová mindig öröm betérni egy finom péksüteményre, szendvicsre vagy olasz eszpresszóra. Országszerte és Budapesten korábban is voltak üzleteink, a Keleti pályaudvarnál lévő Piknikségünk megnyitására 2020 szeptemberéig kellett várnunk.
Miért választottátok pont a Keleti pályaudvar környékére esett a választásotok?
A Keleti pályaudvar, a felújított Baross tér és metróaluljáró nem csak Budapest egyik büszkesége, de úgy látjuk, hogy a helyieken túl a külföldiek számára is kedvelt környék, amely vendégkörünkön is abszolút érződik. Örömmel látjuk, hogy az üzletet körülvevő nemzetközi környezetben is sikerül helyt állnunk magyar családi vállalkozásként.
Mi adja ennek a Piknikségnek a különlegességét számodra?
Nincs két egyforma Piknikség: mindegyik hordoz magában valami egyedit, és mindegyik létrehozásakor a megújulásra törekszünk, miközben célunk, hogy minden Piknikségben ugyanazt a magas minőségű terméket és élményt kapja a vásárlónk.
A Keleti pályaudvarnál nyitott üzletünk esetében is ez volt a legfőbb cél. Mint minden üzletünkben, itt is a marsala szín és a téglafal dominál, ezek mellett azonban sikerült teljesen új belső elemeket is alkalmaznunk, egy új irányt adva ezzel az elkövetkezendő éveknek. Tervezésében is az eddigi legkülönlegesebb feladatot kínálta az elhagyatott árkád beépítésével és régi pompájának visszaállításával.
Mesélj kérlek a tervezési folyamatokról!
Az üzlet tervezése teljesen belső folyamat volt. Sok tanulás és tapasztalat áll mögöttünk, mire letisztult, hogy egy ilyen kaliberű üzlet esetében mennyi helyre, milyen elrendezésre és egyéb funkciókra van szükség. A műszaki és belsőépítészeti tervezést ketten végezzük egy kollégámmal, akivel napokig vagy akár hetekig sakkozunk a legmegfelelőbb kialakításon.
Figyelembe kell venni a várható forgalmat, az ehhez szükséges süteményespult méretét, a kemencéket, a látványhűtőket, a kávézórészt. Mindehhez a raktár és hátsó kiszolgáló egységek pontos megtervezése a legfontosabb, hiszen itt állítjuk elő szendvicseinket, sütjük frissen péksüteményeinket vagy kezeljük központi pékségünkből érkező friss kenyereket.
A vendégteret ezután próbáljuk meg a lehető legkényelmesebben kialakítani helyben fogyasztó vendégeink számára tervezett ülőhelyekkel, könyöklőkkel, bárszékekkel vagy éppen fotelekkel. Ezután kerül át az üzlet a grafikusművészeinkhez, akik személyiséggel és lélekkel ruházzák fel a teret.
Hol várható még újabb Piknikségek nyitása?
Több Piknikség nyitása is tervben van az idei évre is, köztük első budai üzletünk, a BudaPart negyeden belül épülő MOL Campus lábánál. A jövőben is folyamatosan kutatjuk a lehetőségeket nem csak Budapesten, de több nagyvárosban is. Szeretnénk minél több embernek eljuttatni termékeinket, a Piknikség hangulatát és azt, hogy érezzék, nálunk egy kicsit valóban megáll az idő.