Nem sokan tudják, hogy Albert Einstein, Berlin mellett egy előregyártott faházban lakott. Napjainkban olyan híres tervezőket foglalkoztatnak a készházak, mint Matteo Thun vagy Frank. O. Gehry.
A készház technológia egyáltalán nem korunk találmánya, az első készház tervek Leonardo da Vinci nevéhez fűződnek. Később olyan neves építészeket is foglalkoztatott a téma, mint Walter Gropius, akinek vezetésével bauhausos építészek vizsgálták az előregyártott módszerekben rejlő lehetőségeket. Nem sokan tudják azt sem, hogy Albert Einstein, Berlin mellett egy előregyártott faházban lakott. Készház egyedi tervek alapján Nyugat -Európáról elmondható, hogy egyre több készházat építenek – egyedi tervek alapján és ezen belül egyre nagyobb szerep jut az egyedi megoldásoknak. Bár ez a tény – első hallásra ellentmondásosnak tűnik – a különféle tervezői rendszereknek valamint a számítógéppel vezérelt gyártóberendezéseknek köszönhetően – mindezt már könnyen meg is lehet valósítani. Mi sem példázza ezt jobban annál, hogy Svájcban például ma már minden készházat egyedi tervek alapján építenek meg, Olaszországban ez az arány 95 %, Németországban 66%. Az a konfliktusos helyzet, ami korábban a tervezőket és a készház ipart jellemezte, mára egyre inkább együttműködéssé alakul át. A minőség egyre magasabb, növekszik az ökológiai elkötelezettség is – anélkül, hogy ez áremelést okozna. Érdemes megemlíteni, hogy egyre több az ezzel a módszerrel épített sorházak és emeletráépítések száma is.
Mintaház park nyílik A budapesti „8. Készház Vásáron” 20 cég vonultatta föl kínálatát, melyek között a legolcsóbbakhoz már 12 milliótól hozzá lehet jutni. Ugyanakkor a paletta másik végén az extra igényeket kielégítő épületek akár 200 millióba is belekerülhetnek. Örömhír azoknak, akik további információkra lennének kiváncsiak. Öt év előkészítő munkálatai után Magyarországon is megnyílik egy készházakat bemutató állandó kiállítás. Biatorbágyon 2010. március 5- én nyitják meg az első Mintaház Parkot.