Merészebb, mint a festészet címmel nyílt kiállítás a modern magyar kereskedelmi plakát 1924-1942 közötti aranykoráról az Iparművészeti Múzeumban.
A két világháború közötti időszak a magyar plakátművészet legmeghatározóbb korszaka volt. Olyan művészek fémjelezték alkalmazott grafikai munkásságukkal, mint Kassák Lajos, Bortnyik Sándor és Berény Róbert. A július 27-ig nyitva tartó kiállítás az aranykor alkotásainak legjobbjaiból válogat, ezen belül is a kereskedelmi grafika 1924 után bekövetkezett radikális megújulására koncentrál, amikortól a Bauhaus és a konstruktivizmus modern tervezési elvei érvényesültek a magyar alkalmazott grafikában. A több, mint száz kiállított plakát között a legismertebb neveken túl találkozhatunk Irsai István, Csemiczky Tihamér, Radó György és a Macskássy-testvérek alkotásaival is.
A tárlat kuriózum a maga nemében, hiszen ilyen nagyszámú, a hazai plakátművészet fénykorából származó plakátanyag eddig még nem szerepelt magyarországi kiállításon. A mostani reprezentatív válogatás egy Spanyolországban korábban már bemutatott tárlat bővített verziója. További különlegessége, hogy a kiállított plakátokat kisnyomtatványokkal, eredeti plakáttervekkel gazdagították, továbbá kiegészítették azokkal a tárgyakkal, amelyek megjelennek a plakátokon. Így feltűnnek itt a két háború közötti korszak modern életmódjának kellékei, a Flora szappan, a Modiano szivarpapír, a népszerű Standard rádió fejhallgatóval és hangszóróval, vagy a kötött, övvel ellátott Nor-Coc fürdőruha.
A tárlatot a korszakot idéző archív fotók, külön vetítőhelyiségben pedig korabeli filmhíradó-részletek kísérik, felidézve a nemzetközi vásárok hangulatát és a plakátok természetes közegét, a városi utcát.
A kiállításhoz kapcsolódó tárlatvezetésekről, workshopokról, múzeumpedagógiai foglalkozásokról és ismeretterjesztő előadásokról további információt az Iparművészeti Múzeum honlapján olvashatnak.