Vidám és izgalmas válogatás nyolc különböző nemzetiségű és korú, Londonban élő kortárs képzőművész festményeiből.
A kiállított művek a szín, fény, tér és anyag dinamikáját járják körül változatos, de egyszerű vizuális nyelvezettel.
A művészek közt található a korábban a Tate Modernben is kiállító Simon Callery, a német származású Lothar Götz, akinek hatalmas méretű falfestményei Európa számos intézményében és galériájában láthatóak. Estelle Thompson és Rose Davey bensőséges, ugyanakkor élénk és intenzív színmezőkkel operálnak, Jane Bustin irodalmi és filozófiai alliterációkkal keveri elementáris vizuális nyelvezetét. A kiállításon résztvevő két magyar művész, Keserü Károly és Jovánovics Tamás a képfelület lebegtetésével játszik, optikai feszültségeket gerjesztvén az ismétlődés és az archetipikus dekoráció fogalmainak boncolgatásával, míg Dillwyn Smith egyenesen láthatatlan, homeopatikus esszenciákkal kísérletezik lírai absztrakt, kollázsszerűen szőtt és festett vásznain.
A kiállítás 2012. március 17-ig látogatható a B55 Kortárs Galériában.
A kiállítás része a British Council a B55 Kortárs Galéria, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Csodalámpa Alapítvány páratlan összefogásának, melynek keretén belül a művészet, a sport, a társadalmi szerepvállalás és a sokszínűség fontosságára kívánják felhívni a figyelmet.
Az együttműködés része még AZ OLIMPIA DIÁKSZEMMEL című, 12-18 éves diákok számára kiírt képzőművészeti pályázat, valamint a súlyos betegségben szenvedő gyerekek kívánságait teljesítő Csodalámpa Alapítvány legutóbbi akciója, melynek során a MOB támogatásával egy 17 éves fiú, Alex kaphat laptopot, aminek segítségével annak ellenére folytatni tudja tanulmányait és kapcsolatban maradhat barátaival, hogy a kezelések miatt nagyon sok időt tölt a kórházban.
Fotók: Csudai Sándor