Az első világháborút követő két évtized sok változást és árnyalatot hozó, izgalmas periódusa az otthon művészetének. A bauhaus nevével fémjelzett „klasszikus modern”, az elegáns art deco, a magyar közízlést mélyen meghatározó eklektika és népies irányzatok egymás mellettisége jellemezte ezt az időszakot.
Az Iparművészeti Múzeum mostani, nagyszabású kiállításán mintegy 440 műtárggyal mutatja be az 1920-as, 30-as évek művészi igényű, belsőépítészek iránymutatása nyomán létrejött enteriőrjeit, iparművészek alkotta lakberendezési tárgyait. A korszak legbefolyásosabb művész-egyéniségei, Kozma Lajos, Kaesz Gyula munkái mellett már-már feledésbe merült, de egykor sokat foglalkoztatott kitűnő tervezők bútorai, és az ezeket kiegészítő, a lakóteret otthonná emelő dísztárgyak, textíliák, világítótestek is láthatók a tárlaton.
A korszak a magyar iparművészet fényes, komoly nemzetközi sikereket is felvonultató időszaka volt. Jól példázza ezt a népszerű alkotók: Gádor István, Gorka Géza, Kovács Margit, Márkus Lili, Zilzer Hajnalka keramikusok, P. Szabó Éva, Pekáry István, Vértes Árpád textilművészek, az alkalmazott grafikával foglalkozó Lukács Kató munkáinak felvonultatása. A lakást középpontba állító kiállításon a látogatók ízelítőt kapnak az 20-as, 30-as évek hangulatából is korabeli sajtótermékek, fotók segítségével, a berendezett enteriőröknek köszönhetően pedig betekintést nyerhetnek az adott kor mindennapjaiba.
A kiállítás 2012. szeptember 30-ig látogatható.