Az egyre erősebb napsugárzás hatásai a tetőterekben fokozottan érezhetők, ezért fontos átgondolni, hogyan védjük az otthonunkat kánikula idején.
Magyarország éves középhőmérséklete a globális tendenciákkal összhangban intenzív emelkedést mutat, amelynek hatásait elsősorban a tartós nyári kánikula beálltakor érezzük. Az egyre forróbb nyarak és a mindinkább elhúzódó, kemény telek kulcskérdéssé teszik otthonaink megfelelő hővédelmét. A hőmérsékletváltozás a tetőtéri lakásokat érinti a legerőteljesebben, de szerencsére ma már elérhetők olyan megoldások, amelyekkel egyszerűen biztosíthatjuk a hosszú távú, hatékony hő elleni védekezést.
A kifejezetten tetőtéri ablakokra fejlesztett alumínium redőnyök nyáron meggátolják a napsugarak behatolását a belső térbe, a téli időszakban pedig extra hőszigetelést biztosítanak. Egyszeri anyagi ráfordítást igényelnek, viszont télen a fűtési, nyáron a hűtési kiadások csökkentésével jelentős energia- és költségmegtakarítást eredményeznek. Emellett a redőnyök fokozott zajvédő képességgel rendelkeznek, továbbá alapfunkciójukkal, a teljes fényzárással még zavartalanabbá teszik az éjszakai pihenést.
A VELUX új típusú „alapredőnyét” azok a tetőtér-tulajdonosok fogják szeretni, akik számára fontos a minőség, de az eddig a piacon kapható alacsonyabb árfekvésű redőnyre és nagyon egyszerű működtetésre vágynak. A redőnypalást ugyanis automatikusan rögzül a teljesen átfordított ablakszárnyhoz, majd a szárny visszafordításával a palást is lehúzódik. A felszerelés is éppen ilyen egyszerű a tetőtéri ablakra: kevesebb, mint egy óra alatt a szobából végezhető el.
Kapcsolódó cikkeink:
Energiahatékonyság és nagyobb komfort