Ahogy semmi sem örökéletű, úgy a tető sem. Mind a szerkezetnek, mind pedig az azokon lévő tetőfedéshez használt anyagoknak, legyen az cserép, lemez vagy éppen pala, véges az élettartamuk. Ezt figyelembe véve pedig időről időre szükség van a tető részleges vagy teljes cseréjére. De honnan tudhatjuk, hogy itt az ideje kihívni egy szakembert, hogy felmérje a helyzetet? Most 5 olyan tényezőt mutatunk, amiből mi, laikusok is láthatjuk, hogy itt már pedig baj van.
Amennyiben már tudod, hogy tetőcserére van szükséged, és a tetőfedés árai érdekelnek, megtalálod őket a Qjob.hu oldalán.
Beázást tapasztalunk
Ha gyanús foltok jelennek meg a plafonon egy nagyobb esőzés után, akkor azonnal ideje felmennünk a padlásra és ideiglenesen egy vödörrel vagy lavórral felfogni a vizet és utána azonnal hívni a szakembert! Ugyanis, ha hosszú időn keresztül nem kezdünk semmit a beázással, nem csak a fa szerkezet rohadhat, de a házban is problémákat okozhat a víz.
Szemmel látható süllyedés van a tetőn
Tipikusan az a szituáció, amikor azt látjuk, hogy vertikálisan hullámzik a tető. Azért adhat okot gyanúra, mert ebben az esetben a tetőszerkezetnek és a tetőt tartó szarufáknak, székszelemennek vagy éppen a dúcnak is komoly baja lehet.
Rongálódott, törött, hiányzó cserepeket láthatunk
A rongálódott, törött cserép, pala vagy lemez lehet az egyik oka a fent is említett beázásnak, így mindenféleképpen javítást igényel. Ha úgy történik beázás, hogy mi nem látjuk, mi lehet a gond, akkor akár egy elcsúszott illesztés lehet a hibás, akár mikrorepedések is okozhatják a problémát és ilyen esetben is szakira van szükségünk.
Ferdén áll a kémény, esetleg látható meghibásodás van rajta
A kéménnyel azért kell nagyon vigyázni, mert ha az dől, akkor súlyánál fogva nem csak a fél tetőt viszi magával, de hatalmas károkat is tud okozni a falban is. Ezért, ha azt látjuk, hogy görbe a kémény, vagy meghibásodást tapasztalunk, akkor forduljunk szakemberhez!
Az időszakos vizsgálat során a tetőfedőnk azt javasolta, hogy nem ártana részben vagy egészben cserélni vagy erősíteni.
Szerintünk nem is kell mondanunk, de nagyon fontos, hogy időszakosan, legalább pár évente vizsgáltassuk meg a tetőt és annak szerkezetét szakemberrel! Ha pedig ő úgy látja, hogy ideje vagy részben, vagy egészben cserélni a tetőt vagy megerősíteni esetleg, akkor hallgassunk rá és vegyük előre a prioritási listán.
A következő egy olyan kép, amit ha alaposan megfigyelünk, jól látható rajta az összes komolyabb probléma: hullámos a tetőszintke, megdőlt a kémény és még a fent lévő cserepek is elég hézagosak. Na ez az a szituáció, amikor nem elég már toldozni-foldozni, hanem neki kell esni a teljes tetőszerkezetet kijavítani, kéményt bontani, majd újra építeni és újra feltenni a cserepeket.
Na jó, így, hogy már nagyjából tudjuk, mire kell figyelnünk, már csak az a kérdés maradt fenn, hogy vajon hol találhatunk megbízható szakembert? Rengetegen hirdetik magukat különböző közösségi média csoportokban vagy a weboldalukon. Az egyik legmegbízhatóbb forrás azonban mindig az egyik ismerősünk, aki már alkalmazta a szakembert és látja, hogyan dolgozik. Azonban sokszor nem rendelkezünk olyan ismerősökkel, akiknek bevált szakembereik lennének. Ilyenkor kénytelenek vagyunk az internethez fordulni.
Tökéletes alternatíva lehet a Qjob szakemberkereső portál, ahol minden szaki kitöltheti az adatlapján, portfóliót, referenciákat tehet fel, ezzel is erősítve a munkája minőségét. Valamint elolvashatjuk a kuncsaftjai véleményét a munkájáról. Így biztosak lehetünk abban, hogy minőségi munkát kapunk a pénzünkért.
Nem árt nekünk is figyelnünk a házunkat, észrevenni az intő jeleket és időben cselekedni, ha úgy látjuk, hogy baj van. Keressünk szakembert, ha kell, vegyünk igénybe szakemberkereső portált is, mint amilyen a Qjob, de bízzuk mindig szakértő kezekre a tetőfedést!
(PR cikk)