Talán nincs olyan, akinek ne fordult volna már meg a fejében, milyen jó lenne a forró nyári hónapokban egy saját, külön bejáratú medencében hűsölni. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, amikre mindenképp figyelni a kialakításakor.
A medenceépítést minden esetben egy öntött alaplemezes vasbeton szerkezet építésével kezdjük. A cél szabványosan sík, egyenletes felületek kialakítása, illetve a vízzáró szerkezet létrehozása. Ha megfelelően szilárd, vízálló és repedésmentes medencetest áll rendelkezésre, nem kötelező a vízszigetelés, de ha a medencetest nem ilyen, akkor a felületeket burkolás előtt vízszigetelni kell.
A burkoláshoz választhatunk kerámiát vagy mozaikot is, ilyenkor penészedésálló, rugalmas fugázóhabarccsal érdemes kitölteni a hézagokat. Esztétikus és egyszerű megoldásként burkolás helyett a vízszigetelő réteget átfesthetjük vízálló festékkel, esetleg medencefóliával burkolhatjuk.
Használatbavétel után folyamatosan figyeljünk a tisztításra és a karbantartásra. Mivel a vízminőség megőrzése érdekében elengedhetetlen az állandó vízkezelés, megfelelő gépészeti berendezéseket és vízkezelő vegyszereket tanácsos használni. A medencetípustól függ, de privát medencéknél általában évente egyszer javasolt a teljes vízcsere, illetve a medence teljes tisztítása.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért!