Stephen Fanuka a Fine Living tévécsatorna „Milliomosok építésze” c. sorozatában a manhattani elit otthonait újítja fel, közben pedig olyan tanácsokat ad, amelyekkel bárki luxust vihet a lakásába. Az alábbiakban mi is megosztunk veletek néhány ilyen tippet.
Stephen Fanuka az édesapjától tanulta a lakásfelújítás és a bútorkészítés csínját-bínját. Később átvette a családi vállalkozást és nemzetközi hírnévre tett szert. Ügyfelei közé elsősorban a New York–i elit tagjai tartoznak, de több olyan híresség otthonát is megtervezte, mint Beyoncé vagy Bruce Willis.
A „Milliomosok építésze” sorozat különböző epizódjaiban ilyen luxusotthonok renoválását mutatja be egy-egy fázisban, kiemelve azokat az ötletes megoldásokat, amelyek dollárok ezrei nélkül is igen stílusosak. Gyakran hangsúlyozza például, hogy a tolóajtók mennyire hasznosak, hiszen nem foglalnak el helyet a rendelkezésünkre álló területből, ráadásul megfelelő színekkel vagy mintákkal kombinálva akár extravagánssá is tehetjük.
A praktikus térkihasználás mellett fontosnak tartja az átláthatóságot is: egy elfordítható falelemmel moziszobát választ el a nappaliból, a padlóból gombnyomásra kiemelkedő kis színpaddal pedig karaokehelyiséggé alakítja át az alagsort. Kedvencei az apró LED-lámpák, amelyek futurisztikus, modern és luxus hatást varázsolnak még egy mosókonyhába is.
Az alábbiakban 3 olyan lakberendezési tippet oszt meg veletek, amelyek nem igényelnek nagy beruházást, mégis elengedhetetlenek egy modern, elegáns, nagypolgári stílusú európai otthon kialakításához.
Egy karakteres „látványkandalló”
Manapság kevés lakás büszkélkedhet annyi hellyel vagy technikai háttérrel, ami egy igazi fatüzelésű kandalló működését lehetővé tenné. Válasszunk álkandallót, ami nem más, mint egy központi helyre elhelyezett szépen megmunkált látványkandalló. A keret fölé helyezzünk egy klasszikus formájú régi tükröt, pakoljunk rá néhány kisebb dísztárgyat és egy-két csokor virágot, a „tűztérben” pedig akár a régi lakberendezési magazinjainkat is tárolhatjuk.
Művészien megkreált galériafal
A legjobb bútorokkal és kiegészítőkkel ízlésesen berendezett enteriőrt is elrontja, ha rosszul választjuk meg a képeket és a kereteket, esetleg nem megfelelő az elhelyezés. Ha képeinket valamilyen geometriai alakzatban szeretnénk kiállítani, okosabb először terveket készíteni és modellezni. A pontosan kimért, egyforma keretek klasszikus, letisztult stílust tükröznek, míg a különböző méretű, formájú és típusú keretek egyediségről, játékosságról árulkodnak. Ha több kisméretű képet szeretnénk elhelyezni, megoldás lehet a kaotikus elrendezés: ez esetben mindenképpen a legnagyobb képet helyezzük középre, majd különböző magasságokban tegyük köré a kisebb darabokat.
+ 1 tipp: Ha kandallópárkány, ágyfejvég vagy bútor fölé helyezünk képeket, ne hagyjunk túl nagy távolságot közöttük. Képezzenek egységet, vizuálisan kapcsoljuk össze őket.
Kristálycsillárok, stukkók és rozetták
A nagy belmagasságú, modern bútorokkal szellősen berendezett nagypolgári lakásokban kimondottan jól mutat egy-két jól elhelyezett rozetta vagy egy központi helyre aggatott, hatalmas kristálycsillár. Ma már rengeteg utánzat közül válogathatunk különböző lakberendezési áruházakban, de ha valódi kristálycsillár mellett döntenénk, mindenképp figyeljünk a födém terhelhetőségére, mert a klasszikus antik darabok súlyosak lehetnek.
Ha szeretnél többet megtudni a manhattani milliomosok lakásairól és Stephen Fanuka lakásátalakítási- és berendezési ötleteiről, kövesd a Fine Living csatornán a „Milliomosok építésze” sorozatot csütörtökönként 22:00-tól (ismétlés keddenként 19:00-tól és szombatonként 17:00-tól).