Elsőre talán nem is gondolnánk, mennyit jelenthet lakáseladáskor, ha a potenciális vevőnk egy „személytelenített” lakásba érkezik. De mit is jelent ez pontosan? Home staging tippek következnek, egyenesen a Renna Home szakértőitől.
Az előző részben szó volt rendrakásról, takarításról – a cikket ide kattintva olvashatod el. De mi az, ami megkönnyíti a munkát ebben az esetben, és még hasznos is költözés előtt? Nem más, mint a szanálás, a dobozolás és a személyes tárgyaink elpakolása. Ha kevesebb a bútor, a dísztárgy és az egyéb holmi, sokkal könnyebb takarítani és rendet tartani is.
Már a költözést is előkészíthetjük vele
A legalkalmasabb időpont, hogy a már használaton kívüli dolgoktól megszabaduljunk, egyértelműen egy költözés. Ebben az esetben sokkal egyszerűbb csak azokat a bútorokat, tárgyakat az új helyre költöztetni, amelyekre valóban szükségünk van, a többit pedig eladhatjuk vagy elajándékozhatjuk.
A home staging, azaz az eladás előtti felkészítés során törekedni kell arra, hogy a tereket szellősnek, tágasnak mutassuk, ehhez pedig meg kell szabadulnunk minden fölösleges dologtól. Költözéskor úgy is dobozolni, csomagolni kell – miért ne kezdhetnénk meg ezt akár hetekkel korábban, ha ezzel nagyon sok pénzt nyerhetünk az ingatlan értékesítésekor? Ha az összecsomagolt holmit nem tudjuk még az új lakásba vinni, tehetjük őket raktárba, garázsba vagy akár egy ismerősünket is megkérhetjük, hogy átmenetileg nála helyezzük el őket.
Mit pakoljunk el?
Fontos, hogy csak azokat a tárgyakat, bútorokat hagyjuk a lakásban, amelyek feltétlenül szükségesek arra a néhány hétre, amíg még ott élünk.
A pakolást a személyes dolgainkkal kezdjük. Ilyenek lehetnek például a családi fotók, a régi, utazás alatt gyűjtött hűtőmágnesek, a gyerekek játékai, stb. Mindig abból induljunk ki, hogy a vevő nem a mi otthonunkat, hanem a sajátját keresi! A személyes tárgyak láttán könnyen érezheti úgy, hogy vendégségbe érkezik – így nehezen tudja elképzelni, milyen lesz az, ha majd az övé lesz.
Legyen bútor, de nem mindegy, milyen
Ha ezzel megvagyunk, jöhetnek a felesleges bútorok, berendezések. Minden helyiségben csak annyi bútor maradjon, ami annak a helyiségnek a funkcióját megmutatja. Például egy étkezőben ne legyen még plusz egy kanapé, csak az étkezőgarnitúra – de az mindenképp legyen itt! Egy üres helyiségben szintén nem tudja elképzelni a vevő, hogy mi fog majd oda beférni, mire lehet használni.
Hívogató terasz
A teraszt ne kerékpártárolóként mutassuk meg: legyen itt egy kerti bútor, avagy ha annak túl kicsi a hely, akkor egy virágokkal teli láda is szép látványt nyújthat.
Már alakul a lakás, hogy tökéletes formájában mutathassuk meg. De a legtöbb lakásban még akad teendő, mielőtt nekilátnánk megmutatni a vevőknek – erről lesz szó sorozatunk következő részében. Ha úgy érezzük, a mi lakásunknál is elkelne a segítség, hogy a legjobb arcát mutathassuk, keressünk fel egy home staging szakember, aki segít meghatározni a teendőket a sikeres értékesítés érdekében.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!