Ha fugázásra kerül sor, semmiképp se tanácsos, és nem is igazán érdemes „csináld magad” alapon belevágni, hiszen van rá szakember. De mint az élet bármely területén, ezen a téren is hasznos lehet némi jártasság ahhoz, hogy megőrizzük a kontroll érzetét, és tudjuk, hogy hányadán is állunk a dologgal.
Milyen szabályokat kell betart(at)ani a tökéletes fugázáshoz?
Érdemes foglalkozni a kérdéssel, hogy a választott kivitelező mester biztosan ezek alapján járjon el, és még véletlenül se rontsuk el éppen a végén, a fugával az igényes, mindig nagy felhajtást jelentő burkolást.
A nagyobb méretű lapok esetében a bemozgatásuk a ragasztó kifolyását eredményezheti, ezért nem árt, ha kéznél van a szivacs, amivel letörölhetők a nyomok – vagy ha nincs, akkor kaparással kell eltüntetni a már megszilárdult anyagot a felületről. Az elv háttere egyszerű: egyenletes, ragasztómentes hézag kell hozzá, hogy a fugázás igazán szépen sikerüljön.
Szintén fontos, hogy meglegyen a kellő türelem – még akkor is, ha az ember minél gyorsabb munkát szeretne látni. Ez teljesen érthető is, azonban mindenképpen teljesen ki kell száradnia a kiegyenlítésnek és a ragasztásnak ahhoz, hogy tovább lehessen lépni a munkafolyamatban, és ha a járólapok nagyobb méretűek, akkor a szükséges idő is ezzel arányosan nő. Szintén a foltok megelőzése érdekében kell betartani ezt a szabályt, mert a maradék nedvesség foltos fugát eredményez.
Mindezeket a részleteket azonban – amelyeket itt az általános tájékoztatás céljából ismertettünk – a burkoló szakember a saját szakmai felkészültsége alapján már tudni fogja.
Milyen fugázót válasszunk az intenzíven igénybe vett felületekre?
– igazából ez az a kérdés, amelyben Önnek kell döntenie. Segítségünkkel ideális fugázót választhat a konyhába, fürdőszobába, előtérbe!
A tökéletes megoldás az epoxi gyanta bázisú fugázók beszerzése a Mapeitől, mégpedig azért, mert ezek a legtöbb savas és lúgos takarítószereknek ellenállnak. Mivel nem tartalmaznak ún. kapillárisokat, a szennyeződések nem juthatnak be a belsejükbe, hanem könnyedén eltávolíthatók a fuga felületéről.
Előfordulhat persze, hogy nem az epoxira esik a választása. Ekkor azonban a lelkére kötnénk, hogy CG2WA besorolású terméket válasszon, pl. a csökkentett vízfelvételelőnyét is biztosító Ultracolor Plust, amely szintén hatékonyan csökkenti a fuga belsejébe jutó szennyeződéseket, és ráadásul rendkívül kopásálló.
Más tudnivalók is érdeklik? Vagy szívesen kérdezne hozzáértő szakembert erről a témáról? Szakértőnkhöz bizalommal fordulhat a fugaválasztás és a fugázás vagy más kérdései kapcsán!
(PR cikk)