Falak előkészítve, jöhet a festés! Amilyen egyszerűen hangzik, annyira el is lehet rontani ennél a pontnál a végeredményt. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Egyre többen vágnak neki saját maguk a munkának. Az újabb festékeket kifejezetten ehhez a trendhez igazodva fejlesztették ki a gyártók: könnyű velük bánni, szépen terülnek, egy vagy két rétegben is tökéletesen fednek, és gyorsan száradnak.
Első lépés: pakolás és fóliázás
Természetesen az első lépés a szoba kipakolása, illetve a benne maradó bútorok védelmének megoldása. A padlóra tegyünk vastag papírt vagy takarófóliát, amit nem szakít fel a létra lába.
A mozdítható bútorokat húzzuk középre, és borítsuk be takarófóliával.
A nyílászárókat, a burkolatok szélét és a helyükön maradó bútorokat maszkolószalaggal ragasszuk körbe, egy fóliát is erősítsünk oda, hogy a későbbekben minél kevesebbet kelljen bajlódni a festékcseppekkel. Ezután pattintsuk le a konnektorok és kapcsolók kereteit, a belső szerelvényeket pedig papírszalaggal ragasszuk le.
Második lépés: a felület javítása
Portalanítsuk a falakat, majd javítsuk ki a lyukakat, repedéseket glettel vagy gipsszel. Ha tapéta volt a falon, azt is távolítsuk el, a ragasztóréteggel együtt. Másnap a javításokat, simítótapaszolásokat csiszoljuk le, és indulhat a munka.
Jöhet a festés!
A mennyezet festésével célszerű kezdeni, aztán következnek a falak. A leggyakrabban használt diszperziós festékek esetében 3-4 óra elteltével már festhetjük az új réteget, de van olyan festék is, amely 1 óra alatt megszárad.
Milyen eszközöket szerezzünk be?
Takarás: fólia, vastag papír, ragasztható papírszalag (maszkolószalag)
Előkészítés, javítás: acélpengéjű festékkaparó, rugalmas és merev festőspatula, glettvas, glett, különböző finomságú dörzspapírok
Festés: ecsetek (sarkok, élek festéséhez), festőhenger (teleszkópos nyéllel a mennyezethez), festéklehúzó rács, festék.