A lakás tatarozásánál mindig fennáll a veszély, hogy több kiadással jár, mint amennyivel otthonunk értékét növeljük. Különösen igaz ez a konyha esetében. Megmutatjuk, hogyan hozhatja ki a legtöbbet a helyiségből, kevés pénzből.
Felfrissíteni, nem lecserélni!
Ha elégedett a konyhabútorának a stílusával, elegendő, ha új színárnyalatot kap a bútor. Akár sajátkezűleg is átfestheti, így a szakember munkadíján is spórolhat. Ebben az esetben azonban figyeljen oda az egyes lépésekre: a bútor anyagának megfelelő festéket válasszon, festés előtt mindig csiszolja le és portalanítsa a felületet, hogy a végeredmény valóban szép legyen! Divatos színes kerámia bútorgombokkal teheti még egyedibbé konyháját.
Kábelbarát megoldás
Amennyiben mégis megválik a teljes berendezéstől, az újratervezésnél vegye figyelembe az elektromos vezetékek, konnektorok, világítóberendezések eredeti helyét! Ezzel megúszhatja a költséges falbontást.
Mintha új lenne
Szabaduljon meg a régi szekrényajtóktól! Ha anno szabványméretű darabokkal vásárolta szekrényét, könnyű dolga van: kedvére válogathat olcsó, előre legyártottak közül, amelyek rendkívül változatos stílusban és színekben kaphatók.
Le a szekrényajtókkal!
Egyre többen teszik le voksukat a nyitott szekrények mellett. Ez esetben elegendő leszerelni az ajtókat és új, mutatós tányérokat, poharakat, csészéket beszerezni, amik kiemelik a konyha stílusát.
Nyitott tér másképp
Nagyobbnak tűnik a lakás, ha összenyitjuk a tereket. Ennek eléréséhez nem feltétlenül kell a konyha és a nappali közti falrészt teljesen felszámolni, hiszen ez nem várt plusz kiadásokhoz vezethet (például új tartógerenda beépítése). Inkább vágasson ki dupla ajtónyi részt, és alakítson ki átadópultot. A konyha felőli részre polcokat szerelhet, a nappali oldalán pedig pár bárszékkel adhat újabb funkciót a beépített pultnak.