A Budakeszi útról letérve, a két oldalról hegyektől övezett, kanyargós erdei út mentén fekszik a Hársliget Lakópark, amelyet a főútról szinte láthatatlan. A telek, ahol a közelmúltban a lakópark felépült, valódi zöld sziget a város szélén. Egyik oldalról szabadidő- és sportpark határolja, a többi irányból pedig erdő veszi körül. A hat épületből álló komplexumot a Bolla és Társa Építész Iroda munkatársai jegyzik, a tervezés oroszlánrésze Bolla Ákos nevéhez fűződik.
A telek adottsága és egyben érdekessége, hogy gyakorlatilag két egységre osztható. A felső, budakeszi úti területet sűrű erdő fedi, benne a Feszl Frigyes által tervezett műemlék villával, az alsó lankásabb, bokros területen pedig – a szabályozási előírásoknak megfelelő helyen kijelölve – maguk az épületek. Ezért foglalja el a hat háztömb csak az egyik részét a teleknek, ám a házak viszonylagos szoros telepítéséért bő kárpótlást nyújt a telek másik felét fedő erdős rész.
A megrendelő legfőbb kikötése az volt, hogy a pinceszint fölötti négy szinten 40 és 120 m2 közötti alapterületű lakások épüljenek, egyébként szabadkezet adott a tervezőknek, akik az ízlésvilágukhoz közelálló, a Bauhaus jegyeit viselő, egyszerű, tiszta formájú épületeket alkottak.
A legjobb megoldásnak az kínálkozott, ami talán már az első látásra is szembetűnő, hogy a hat épülettömeget a középső, feltáró útra szimmetrikusan és párosával (A1-A2, B1-B2, C1-C2) helyezzék el, páronként közel azonos, ám a többitől némileg különböző megjelenéssel. Ezzel sikerült megszüntetni a beépítés monotonságát, de egyúttal felfedezhetők az épületek közötti rokonságok, vagyis azok az építészeti jegyek és elemek, amelyek jelzik az épületek összetartozását, valamint az építésziroda munkatársainak keze nyomát – az A és C jelűek tervezője Bolla Ákos, a B jelűeké Farsang Zsolt.
Az épületek funkcionális kialakítása azonos. Az épület kontúrjából – általában a hegyoldal felől – kinyúló pinceszinten a garázsok és a lakásokhoz tartozó tárolóhelyiségek találhatók. A liftes lépcsőházból szintenként változóan 2, 3, illetve 4 lakás nyílik, melyek a földszinten, valamint az első és második emeleten azonos beosztásúak. A legfelső szintek kialakításában igényként merült fel az egyetlen, nagyméretű teraszokkal körbevett lakás, valamint a kétszintes lakások tervezése. A kétszintes lakások belső kialakítása nyitott, a látszó lépcső a nappaliból indul, és az azonos légtérben lévő galériára érkezik. A felső, galériaszinten általában egy háló- és egy fürdőszoba kapott helyet. A felső szinti teraszok körbeveszik a lakást, így akár a fürdőszobából is kiléphetünk a teraszra. A különböző lakásokhoz tartozó tetőteraszok a szokásos parapetfal mellett, örökzöldekkel beültetett, zöldszigetekkel különülnek el egymástól. A földszinti lakások közvetlenül a kerthez kapcsolódnak, az emeletiekhez pedig lakásonként három erkély tartozik, amelyek széles, üveg tolóajtókkal egybenyithatók a lakások belső területével. A lakópark színvilágát egységes törtfehér alapúra tervezték, amit egy-egy élénk árnyalatú falfelület bont meg.
A lakóközösség közös tulajdona a fitnesz helyiség, amely medencével, szaunával terepszint alatti beépítéssel készült, s a kert irányából közelíthető meg. Szerencsére ez a kert nem a féktelen és lélektelen fakivágás eredményeként született, hanem maga a természet rendezte be. A telek körüli kerítés finoman áttört, a bejárat környékén kimondottan jelképes, mindössze derékmagasságú, hogy látni engedje a természetbe simuló Hársliget Lakóparkot. Tervező: Bolla Ákos, Farsang Zsolt, munkatárs: Hanzelik Gábor
Bolla Ákos 1986-ban diplomázott a BME Építészmérnöki Karán 1988-1990 között végezte a MÉSZ Mesteriskolát Néhány fontosabb munkája: Hegyhát úti Általános Iskola és Diákotthon, Budapest, 1996; Palánta utcai lakóépület, Budapest, 2000; Nagytarcsai óvoda, 2003 Díjak: Pro Architectura, 1996; Az Év középülete, 1997
Farsang Zsolt 1985-ban végzett a BME Építészmérnöki Karán Néhány fontosabb munkája: Fahajó Kft iroda-csarnok épülete, Székesfehérvár, 2000; Zalakaros Gránit Gyógyfürdő épületek, medencék, Zalakaros, 2001-2004; Agárdi Gyógyfürdő, 2003