A hétlakásos társasház a Pasarétnek azon részén épült, ahol a környező terület építészeti kultúrájára nagy hatással volt a Bauhaus, jelzi ezt számos, abban az időben készült villa és lakóház. Mindez arra inspirálta a tervezőt, hogy olyan épületet tervezzen, amely belesimul a már meglévő, épített környezetbe.
Az egy éve készült épületen nem mereven, s főként nem hivalkodóan jelennek meg a Bauhaus stílusjegyei. Az építész hagyománytisztelő módon használta fel az irányzat jellegzetes formai eszköztárát, s arra törekedett, hogy általuk a mai kor igényeit kielégítő, modern felfogású házat alkosson. Ez a hagyománytisztelet az alacsony hajlású, négyzet alaprajzú tetővel összefogott épülettömegek látványában érhető tetten a legpregnánsabban, de a szemlélet megnyilvánul abban is, hogy a tervező olyan visszahúzott tetőemeleti szintet alkalmazott, amely nagy tetőteraszok kialakítását tette lehetővé – szép panorámával a budai hegyekre. Az épület pinceszintjén helyezkedik el a lakók autóinak tárolására szolgáló teremgarázs, ahová a természetes kővel burkolt, télen elektromos fűtésű rámpán keresztül lehet behajtani.
Az épület négy lakószinttel rendelkezik. Az első és második emeleten egy 70 m2-es, kétszobás, valamint egy 91 m2-es, háromszobás lakás található. A tetőemeleti szinten 140 m2 alapterületű, extra igényeket kielégítő, háromszobás lakást alakítottak ki, nagy tetőteraszokkal, tetőkerttel, pergolával, nagy üvegfelületekkel a budai panoráma felé. Az enyhén megdöntött tető lehetővé tette, hogy itt a nappali belmagassága nagyobb legyen. A lakások tervezésekor fontos szempont volt, hogy modern otthonok szülessenek világos, áttekinthető térkapcsolatokkal, a felesleges közlekedők kiiktatásával, nagy erkélyekkel, teraszokkal. A szintek közötti közlekedést az épület északi homlokzatán elhelyezett, egykarú lépcső biztosítja, a személyfelvonó pedig a lakások vizes blokkjaival alkot belső magot. A földszinti lakások természetesen kertkapcsolattal rendelkeznek.
Az épület vasbeton vázszerkezetű, hagyományos kitöltő falazattal. A tervező – különösen ami a külső megjelenést illeti – a természetes anyagok használatát részesítette előnyben. A vakolt és a mészkőburkolatos homlokzatú felületek jó ritmusban váltakoznak, s nem borítják fel az épület látványának egyensúlyát. A tetőemeleti szinten, a parapet fölött elhelyezett faburkolat pedig könnyeddé teszi az egész épülettömeget. Ezt a könnyed és modern eleganciát hangsúlyozzák az erkélyek acélkorlátjai és a gesztenyeszínű, fa nyílászárókkal párosított fémreluxák.
Gyetvai Zsolt 1983-ban szerzett diplomát a BME Építészmérnöki Karán, 1989-ben Düsseldorfban tervezőként dolgozott, 1990-től a Gyetvai Fivérek építészeti cégnél tervező Fontosabb budapesti munkái: Ulászló utcai lakóházak (Horváth Judittal), Zsolt-udvari lakóházak (Kulcsár Ernővel, munkatárs: Vincze Szabolcs), Himfy és Dezső utcai lakóházak, Mészáros utcai irodaházak (munkatárs: Fehér Mónika), villák Adyligeten