Budai villanyegyed, családi házas övezet. Szorosan egymásnak feszülő különböző divathullámokat meglovagló épületek állnak itt, vegyes utcakép. Forma és anyagdömping, a hely nem hagy nyomot egyiken sem. Érdekes kontrasztot ad mindezekkel szemben az itt bemutatott épület, mely a hellyel és a környezettel szembeni (épített) viselkedés szép példája.
Az utcán sétálva nagyvonalú villaépület sejlik fel a tömör kerítés mögött, mely mértéktartóan viszonyul a környezetéhez, elegánsan viselve annak minden adottságát. A lejtős telken épült ház északnyugati irányban kellemes kilátást kínál a Csúcs-hegyre és a Testvér-hegyre, így a telepítési koncepció egyértelművé válik, a panorámára hangolt épület finoman fordul a táj felé.
Az északi fekvés kompenzálására a belső lakóterek, nappali, étkező nagyméretű üvegfelületekkel történő megnyitása dél felé, valamint a teraszok mindkét égtáj felé egyenrangú telepítése igen következetes alaprajzi logikát kívánt, mely az egész épület rendjébe szervesen kapcsolódik. Természetesen ez a rend nemcsak az alaprajzi vonalak szerkesztettségét jelenti, a ház minden részlete kapcsolódik ehhez a szigorú logikán nyugvó és a környezeti adottságokat (a hely szellemét) figyelembevevő rendhez-rendszerhez – a gondos tervezés a legapróbb részletekig jelen van az épületen. Szegélyek, pergolák, korlátok mind-mind részei a nagy egésznek és valamennyien megtalálják az őket megillető helyet. A jól komponált épülettömeg finoman fogadja be a rusztikusabb hatású, pattintott mészkő burkolatot, melyet szépen ellensúlyoz a nyersbeton pergola, egységes keretbe foglalva az épületet. Mindebből következik, hogy a ház egyik homlokzata sem élvez kiemelt helyzetet, mind egyenrangú félként szolgálja az egységet. Az épületbe lépve ugyanaz a rend fogad. A helyiségek logikus és szerves kapcsolatban állnak egymással, mindennek helye van, ott és úgy, ahogyan kell, nincsenek felesleges falak, nyílások. Az egész tér áttekinthető és ugyanaz az elegancia árad belőle, mint a ház többi részéből.
A még fiatal építészek munkái közül a közelmúltban több magas színvonalú épület láthattunk. Határozott, biztos kezű, egyenes építészet ez. Érződik rajta a természetes anyagok szeretete és a kortalan, állandó értékre törekvés, mely ma oly kevéssé jellemzi a hazai építési kultúrát. Tervező: Zsuffa Zsolt és Kalmár László, szöveg: Nagy Gábor, Lukovits Judit, fotó: Haider Andrea A pontos „stáblista” Tervező: Zsuffa és Kalmár Építész Műterem Kft. Építész: Kalmár László, Zsuffa Zsolt Építész munkatárs: Villányi Norbert Statika: Harsányi Csaba Gépészet: Szalóky László, Fejes Tamás (Kristály Klíma Kft.) Tanulmányok:
1990-1993 Ybl Miklós Műszaki Főiskola, Magasépítési Szak 1993 Glasgow College of Building 1994-1996 YMMF, Építész Tervező Szakmérnöki képzés 1995-1998 Kós Károly Egyesülés Vándoriskolája 1998-2000 Magyar Építészek Szövetsége Mesteriskolája XV. Munkahelyek: 1994 Vegyépszer Rt. Tervezési Irodájában építész tervező 1995-1998 A KKE Vándoriskolája idején beosztott építész tervező 1999-2000 Önálló tervezői tevékenység 2000- Zsuffa és Kalmár Építész Műterem Kft.-ben vezető tervező (Kalmár Lászlóval) Díjak: 2003 Az év háza 2004 Budapest Építészeti Nívódíja Tanulmányok:
1990-1993 Ybl Miklós Műszaki Főiskola, Magasépítési Szak 1993 Barcelonai Egyetem 1994-1996 YMMF, Építész Tervező Szakmérnöki képzés 1998-2000 Magyar Építészek Szövetsége Mesteriskolája XV. ciklus Munkahelyek: 1994-1996 Kapy és Kiss Építésziroda 1996-2000 Turányi és Simon Építésziroda 2000- Zsuffa és Kalmár Építész Műterem Kft. vezető tervező (Zsuffa Zsolttal) Díjak: 2004 Budapest Építészeti Nívódíja