Varró Zoltán lakberendezőként, dizájnerként több hazai luxusszálloda, és Michelin-csillagos magyar étterem enteriőrjéhez adta nevét. Szaktudását és kivételes ízlésvilágát komoly nemzetközi díjakkal ismerték el. Ez az út vezethetett a jelenlegi csúcsra, a Comói-tó mellé, ahol egy régi, üresen álló szecessziós szálloda megújítására kérték fel.
A magyar tervező, belsőépítész és dizájner neve sokaknak ismerősen csenghet, hiszen Varró Zoltán annyi mindent alkotott már, amiben gyönyörködhetünk. Ő az a tervező, aki Budapest belvárosában szó szerint világhírűvé tette az Aria Hotelt. Szintén ő az, aki a Szegeden lévő Science Hotel berendezéséért Aranykulcs díjat kapott New Yorkban. Illetve, aki csodás belső tereket hozott létre a budapesti Mystery Hotelben, ami miatt külföldi cikkek sorában méltatták tehetségét. A lista persze nem teljes, de az látszik, hogy komoly szakmai életút vezetett a jelenlegi csúcsig.
Vagyis a Comói-tó partján magasodó szirtre, ahol évtizedeken keresztül állt elhagyatva egy régi, ütött-kopott szállodaépület. Aztán a sors kegye folytán kiderült, hogy nem másra, hanem épp Varró Zoltánra várakozott a minden szépségétől megfosztott, de még így is bámulatos szecessziós villa…
A világ elitjének a nyaralóhelye
Amióta világ a világ, a Comói-tó mindig is a felső tízezer nyaralóhelye volt. Már az ókorban nagy becsben tartották a különleges adottságú területet, leginkább a császárok és az előkelőségek múlatták itt az idejüket pompázatos palotáikban. A Comói-tó és környéke az elegancia és a gazdagság szimbóluma ma is. Nem véletlenül vásárolt épp itt magának nyaralót például George Clooney… Ebben a varázslatos tájban áll az 1910-’11-ben épült, de sokáig magára hagyott hotel, amit az új tulajdonosi kör a tehetséges magyar belsőépítészre, Varró Zoltánra bízott. A munkálatok lassan a végéhez közelednek, így a dizájner a Magyar Állami Operaházban tartott sajtóbeszélgetésen bemutatta a villát és beavatott bennünket is a felújítással kapcsolatos részletekbe.
Az álomszerű megbízás e-mailen érkezett
„Egyik vasárnap kaptam egy e-mailt. A szövegben egy munkára kértek fel, a Comói-tó partján álló szecessziós szállodaépület felújításához. Alig hittem a szememnek, de ott állt feketén-fehéren, hogy engem várnak oda”… – vázolta a történet elejét a szakember, de bizony a hangjában érződött, hogy még most, a munka dandárján túl is mélyen meghatódik, ha a felkérés puszta tényére gondol.
Egymás után többször elolvasta azt a bizonyos e-mailt, de minden sora igaz volt. Két héten belül pedig hivatalosan is ő lett a megújuló szálloda enteriőrtervezője.
Az ódon falak titokzatos múltja
Utóbb kiderült, hogy Varró Zoltánt egy korábbi munkája, mégpedig az „Aria Hotel” juttatta a feladathoz. Itt szállt meg egy ízben az egyik tulajdonostárs, Emilio Pollino akkor még kamasz, 16 éves fia, akinek igen megtetszett, amit ott látott. Így ő javasolta apjának, hogy keressék fel a magyar dizájnert. A feladat nem kevesebb volt, mint az ikonikus szecessziós műemlék teljes felújítása, az épület koncepciójának és működésének újragondolása. Az 1908-1911-ig épült szálloda egy sziklaoromzaton áll és 500 méterrel magasodik a tó fölé. Sokáig az olasz elit és amerikai filmsztárok – például Marlon Brando – kedvence volt a hely. Az 1960-as években egy indiai guru vásárolta meg az épületet, mely a 1980-es évek után elhagyatott lett, egy alkalommal még tűz is kiütött benne…
Varró Zoltán bizalmat és szabad kezet kapott
A viszontagságos múlt persze nem rettentette el Varró Zoltánt, és hamarosan megtörtént a nagy találkozás is. „Besétáltam az épületbe és lehunytam a szemem. Beleszippantottam a levegőbe és már el is képzeltem az esztétikáját a leendő térnek és láttam magam előtt a vendégeket, akik majd itt szeretnének megszállni. Azt mondta nekem Emilio Polillo, hogy itt van előttem ez az üres festővászon. Arra kért, fessem tele a legjobb tudásom szerint, és én készen álltam a feladatra. Hamarosan nekiálltunk a csapatommal, hogy visszaállítsuk a 6 emeletes, 80 szobás hotel régi csillogását…
…A terek beszédesek. Minden már meglévő épületben vannak részletek, amiket érdemes kiemelni, itt pedig bőven akadt ilyen” – mesélte tovább a megvalósulás történetét Varró Zoltán. A feladat nagyságából következett, hogy textileket és bútorokat is tervezett a tökéletes végeredmény érdekében.
Az egyedi textíliákkal behúzott bútorokat a Dublino gyártotta le egy együttműködés keretében. Érdekesség, hogy az extra strapíbírású, elegáns modellek: fotelek, kanapék, karosszékek egy része kiskereskedelmi forgalomban is kapható lesz.
Nuvole Garden, Felhők Kertje
A hatalmas projectbe nemcsak csapatát vonta be, hanem azokat a magyar szakembereket és művészeket is, akikkel korábbi munkái során jó kapcsolatba került. Így lehetséges, hogy a comói palota kertjében álló medencében egy magyar szobrászművész alkotása látható, s hogy magyar festőművész képei is díszítik majd a falakat. No, és ne feledkezzünk meg arról az apróságról, hogy az éttermében az olasz borok mellett ropogós Gere borokat is fogyaszthatnak majd a vendégek. A szálloda neve Nuvole Garden, azaz Felhők Kertje lett. Nem véletlenül. „Amikor megálltam a villát körülölelő kertben és végigsiklott a tekintetem a tavon, pihe-puha felhők kerezték a láthatárt. Olyan volt az egész, mint egy romantikus festmény”- említi a dizájner. Mi is lehetne a végszó? Szívből gratulálunk Varró Zoltán belső építésznek, akinek a szépérzéke előtt főhajtással tisztelegnek immár az olaszok is. Meggyőződésünk, hogy az impozáns Nuvole Garden luxusszálloda megnyitója a historikus épület újjászületése mellett a magyar tehetség ünnepe is lesz!
Less be a hotelbe, indítsd el a videót:
Varró Zoltán további munkáiért kattints IDE!
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!