A labdajátékokon, a homokozáson és a biciklizésen túl is van élet: íme néhány kreatív ötlet, amellyel nemcsak lefoglalhatjuk, hanem fejleszthetjük is a kicsik képességeit.
Tereplépkedő
Kevés jobb dolog van annál nyáron, mint csupasz lábakkal sétálgatni. Készítsünk tereplépkedőt! Készítsünk tereplépkedőt! Szedjünk füvet, gyűjtsünk kavicsot, szerezzünk homokot, de akár az ültető földből és fakéregből is kivehetünk egy-egy vödörnyit, majd helyezzük el őket egymás után letéve a talajon. A nagyobb gyerekeknek és bátrabbaknak tobozból, kukoricacsutkából, murvából is tehetünk talpalávalót. Indulhat a séta! Ha bekötjük a gyerekek szemét, kézen fogva vezetve őket kitalálhatják, mire léptek éppen.
Színezés vízzel
Vizezni mindenki szeret: a totyogó korúaktól a óvodás korig jó játék a vízhordás. Még élvezetesebb, ha a víz színes! Tegyünk a műanyag játékvödrökbe vagy szobai/irodai szemetestartóba vizet, amit előzőleg ételfestékkel megszínezünk. Önmagában már az is jó móka lehet, hogy egyikből a másikba át kell hordani a vizet egy kiskanállal vagy vödörrel, miközben csodálhatják, összeöntve hogyan színezi el egymást a sok különféle árnyalat. Adhatunk feladatot is a gyerkőcöknek: például a megegyező színűeket ugyanolyan árnyalatú vödörben kell vinni. Arra azért mindenképpen figyeljünk, hogy bár a víz iható, ám a játékhoz felhasznált ételfesték, még ha fogyasztásra alkalmas is, ennyire nagy mennyiségben túl sok lehet egy gyerek számára!
Alkotóműhely homokkal
Fejlesszük a klasszikus homokozást alkotómunkává, készítsünk homokképet! A kifejezetten gyerekjátékra alkalmas homokból egy -egy kis vödörnyit keverjünk össze ételfestékkel vagy erősebb temperával, majd szétterítve a napon szárítsuk meg. Igazán különleges színvariációkkal is kísérletezhetünk. Főzzünk lisztből és vízből csirizt, amit papírra kenve szuper ragasztóként használhatunk – erre rászórhatjuk a színezett homokot homoképet létrehozva.
Ékszerek természetesen
Kislányok kedvence lehet a növényékszer készítés. Egy nagy séta az erdőben vagy egy tó partján, ahonnan különleges vékony gallyakat, vastagabb fűszálakat, indákat gyűjthetünk, melyeket fonással, egymásba tekeréssel alakítjuk ki a számunkra kedves karkötőt vagy hajdíszt. Ha van raffiánk vagy spárgánk, akár azokkal kombinálva igazán tartós természetes és mutatós darabot készíthetünk magunknak.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!