Szebbé varázsolja a fehér fugát, kitakaríthatjuk vele a sütőt, makulátlanná teszi az elszíneződött konyharuhát – tény és való, a hidrogén-peroxid felhasználása nagyon sokrétű lehet, de vannak olyan esetek is, amikor inkább jobb, ha más megoldást választunk.
1. hiba: kesztyű nélkül nyúlunk hozzá
Mindig vegyünk fel védőkesztyűt, mielőtt használjuk a hidrogén-peroxidot, ugyanis könnyen megégetheti a bőrünk. A legjobb, ha a szemünk védelmére is fokozottabban ügyelünk az oldat alkalmazásakor: használjunk védőszemüveget!
2. hiba: sebek fertőtlenítéséhez használjuk
Sokan gondolják úgy tévesen, hogy a hidrogén-peroxid jó sebfertőtlenítésre is, ám a szakemberek óva intenek mindettől: a vegyület károsítja a heg körüli egészséges sejteket, és késlelteti a sebgyógyulást.
3. hiba: ecettel keverjük
A hidrogén-peroxid és az ecet keveredése során ecetsav képződik, ami egy maró sav. Ez ártalmas lehet a bőrre, a szemre, az orra, a torokra és a tüdőre is, így semmiképp se vegyítsük őket!
4. hiba: nem figyelünk a tárolására
Mindig hűvös helyen tároljuk, mert fény hatására elkezd bomlani, és akkor már nem lesz hatékony az oldatunk. Hat hónapig használjuk a felbontás után.
5. hiba: „védőitalként” fogyasztjuk
Óriási és egyben nagyon veszélyes tévhit kering azzal kapcsolatban, hogy ha hidrogén-peroxidot iszunk, akkor alaposan fertőtlenítjük a szervezetünk. Semmiképp se tegyük, mert már a három százalékos koncentrációtól is keletkezhetnek hólyagok a szájban, valamint hányás és hasmenés is előfordulhat!
Sok mindenre bevethető szerről beszélünk, de azért van egy-két szabály, amit a hidrogén-peroxid alkalmazásakor be kell tartani. Használjunk – a jelenlegi helyzetre különös tekintettel – antibakteriális fertőtlenítő- és univerzális tisztítószereket.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap.