Egy budai társasház nagypolgári lakásában járunk, ahol a fiatal tulajdonosok álma egy izgalmasan fűszeres, gyerekközpontú enteriőr kialakítása volt.
Bájos budai utca, a harmincas években épült társasház; vendéglátóink lakása az első emeleten található. Már belépéskor megcsap a nyár illata – nem is csoda, hiszen a napfényben úszó lakás egyik erkélye a hangulatos belső kertre néz.
– Évekig keresgéltünk a kerületben, és több meghiúsult próbálkozás után már kezdtem úgy érezni, hogy csak a csoda segíthet. Aztán karácsony napján rábukkantam egy frissen feladott hirdetésre, és azonnal tudtam, hogy ez lesz az igazi. Ráadásul kiderült, hogy a lakás abban a házban van, amelyet Peti, a férjem már húsz évvel ezelőtt kinézett magának – meséli Krisztina a kezdetekre emlékezve. A hegyvidéki városközpontban nagyon jó az infrastruktúra, ami hatalmas előny, hiszen így a hétköznapi teendők gyorsabban, egyszerűbben intézhetők.
– Már volt egy kétéves kislányunk, és a felújítás elején derült ki, hogy útban van a kisfiunk is. Két gyerek mellett hatalmas könnyebbség, hogy a bevásárlási, sportolási, szórakozási lehetőségek mind karnyújtásnyira vannak – magyarázza a fiatal feleség.
A ház mellett található egy új játszótér, és a család legnagyobb örömére egy szuper olasz fagyizó is nyílt a környéken. A lakás korábbi beosztása nem felelt meg az elképzeléseiknek, ezért az alaprajz újragondolásához Batu-Weinber Anita lakberendező segítségét kérték.
– Bár korábban is egy többgyermekes család élt itt, mi teljesen átalakítottuk a lakást. Felforgattunk mindent, nem a hálók, hanem a nappali, a konyha és a közös helyiségek számára hagytunk több teret. A vendégszobát, amelyet egyúttal pihenőként is használnak, egy tolóajtóval választottuk el – folytatja az otthon bemutatását Batu-Weinber Anita. – Úgy terveztem meg a funkciókat, hogy minden háló a keleti oldalra kerüljön, így különös hangulata van a reggeleknek a napkelte varázslatos látványától; egyszerűen jó itt felébredni.
– A lakásfelújítás egészét Krisztire bíztam, ő vezényelte le a teljes folyamatot – veszi át a szót Péter. – A lakberendező által ajánlott kivitelező csapattal remek munkát végeztek. Nekem már csak a berendezett lakásba kellett beköltöznöm. Ő választotta az új bútorokat, az ő ízlését dicsérik a burkolatok, falfelületek is. Az alapokat némileg konzervatív módon a fehér, a szürke és a tölgy adja, otthonossá pedig a régi és az új tárgyak együttélése teszi a lakást. Sok látványos megoldás született; igen kedves ötlet például a dolgozó üvegfala, ahova rendszeresen felírjuk táblafilccel kislányunk legjobb mondásait.
– Szeretem ezt a lakást. A letisztultságot, a színes eklektikát, a kertre néző ablakokat, a természet közelségét. Örülök, hogy rátaláltunk – teszi hozzá befejezésül Krisztina.