Gondot okoz a nedves levegő a fürdőszobában? Egyszerű és természetes megoldás a problémára, ha páraelszívó tulajdonságú növényeket telepítesza térbe!
Ha a lakás minden pontján szebbnél szebb növények virítanak, zöldítsünk bátran a fürdőszobában is! Szerencsére több olyan növény is van, amely kedveli a párás környeztet, sőt kifejezetten szüksége is van rá az életben maradáshoz. Nyugodtan telepíts növényeket a fürdőbe is, így két legyet üthetsz egy csapásra! Oázishangulatot teremtesz odabent, míg a növények magukba szívják a levegő felesleges nedvességét. Nemcsak a látvány lesz üde és csalogató, de a penészfoltokat is visszaszoríthathatod a falakról. Mutatjuk, hogy milyen növények közül válogass!
Tillandsia (tillandsia spp)
A tillandsia Közép- és Dél-Amerikában, az Amerikai Egyesült Államok délkeleti részein őshonos igazán különleges növény. Másnéven szálkaborméliaként is ismeretes, gyökereit kapaszkodásra alkalmazva az esőerdők fáin él. Légnövény, tehát nincsen szüksége virágföldre és cserépre, egyszerűen helyezd egy kagylóhéjba vagy üvegtálba a fürdőszoba egyik világosabb pontjára. A vizet a levegőből veszi fel, így a párás fürdőszobában pazarul érzi magát, még akkor is ha nem locsoljuk.
Begónia (begonia spp)
Ha kicsit színesebbé tennéd a fürdőszobádat, érdemes beszerezni egy-két tő begóniát. Az Ázsia, Afrika, és Amerika trópusi és szubtrópusi vidékein őshonos növényfaj igencsak párakedvelő. Valójában ideális számára a fürdőszoba trópusias környezete. Fontos, mert földje nem száradhat ki, érdemes mindig kicsit nyirkosan tartani. Ügyelj arra, hogy ablak közelébe kerüljön, mivel igényli a fényt is.
Szobapáfrány (nephrolepis exaltata)
Levéldísznövényeket mindenképp érdemes tenni a fürdőszobába, hiszen imádják a párás közeget, és képesek felvenni a levegőből is a nedvességet. Ilyen tulajdonságú növény a páfrány is: fejlődéséhez a magas páratartalom létfontosságú. Nem csak külseje miatt, viszonylag egyszerű gondozása miatt is népszerű szobanövény – légtisztító, méregtelenítő tulajdonságokkal is rendelkezik. Akaszd függőkosárba a fürdő olyan pontjára, ahol nem éri közvetlenül a napfény.
Borostyán (hedera helix)
Szintén sokak által kedvelt fürdőszobai növény a borostyán. Nem csak páraelszívó tulajdonságai miatt, de azért is, mert rendkívül hatékonyan szűri ki a levegőből a méreganyagokat. Nincsen szüksége óriási helyre, ezért kisebb fürdőszobákba is megfelelő, feltéve, hogy kap elég fényt. Ha van elég hely, helyezd ablakpárkányra, szekrény tetejére, olyan helyre, ahol lóghat lefele a szára.
Vitorlavirág (Spathiphyllum wallisi)
Kecses, fehér virágjával mutatós szobanövény, amit ráadásul elég heti egyszer locsolni. Nagyon gyorsan észrevehető, nem elég számára a nedvesség: levelei elkezdenek kókadni, nem hoz virágot. A fürdőszoba nyirkos levegője segít nedvesen tartani mikrokörnyezetét, sőt a gyengébb fényviszonyok segítenek is a virágzásának, mivel nem kedveli a közvetlen napfényt.
Azálea (rhododendron spp)
Az azálea, másnéven rhododendron talán az egyik legmutatósabb szobanövény, virágjával élénk lilára, rózsaszínre vagy pirosra is festi környezetét. Természetes közege párás és meleg, így remekül érzi magát a fürdőszobában, kiváló páraelszívó növény. Ügyelj rá, hogy érje napfény! Arra is fogyelj, hogy ne legyen túl meleg a fürdőben.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!