Lassan vége a nyárnak, de a muskátli akár októberig is dúsan virágozhat. Gondos ápolás mellett egészen a fagyokig gyönyörködhetünk a színpompában!
Megfelelő odafigyelés mellett a muskátli nem csupán egész nyáron, de ősszel is ontja gyönyörű virágait – egészen addig, míg meg nem érkeznek az első fagyok – ilyenkor be kell vinni a töveket átteleltetni. A szezon elejétől folyamatosan gondozott muskátlitövek mostanra gyönyörű, fejlett növényekké váltak, amik dúsan hoznak virágokat. Ahhoz azonban, hogy egészen október végéig kitartson a muskátliözön, kell egy kis extra gondoskodás.
Nem szabad abbahagyni a metszést
A bőséges virágzás titka, hogy az elnyílt virágokat mindig csípjük le a muskátliról; ezt továbbra is meg kell tenni. Érdemes naponta átnézni a töveket. Az elhalt részeket éles metszőollóval vágjuk, és tegyünk ugyanígy az elnyílt virágfejekkel is. Így ösztönözhetjük újabb hajtások és bimbók növesztésére a növényt.
Továbbra is öntözzük rendszeresen!
Remélhetőleg a nagy hőség már nem tér vissza, ám hiába enyhül valamelyest az idő, a muskátlit akkor is naponta egyszer meg kell locsolni. A legjobb, ha ezt a reggeli órákban tesszük, hiszen napközben a cserép nagyon felforrósodik, ha ekkor kapnak vizet a tövek, a gyökerek elhalhatnak. Ha újra kitörne a kánikula, érdemes esténként is locsolni.
Tápoldat és tápoldat!
A muskátli igencsak tápanyagigényes növény, ezért meghálálja, ha hetente kap egy kis tápoldatos vizet – ettől csak nagyobb kedve lesz virágozni!
Muskátliözön jövőre is!
A muskátli a leglátványosabb és legegyszerűbben tartható virágos balkonnövény. De könnyen meglehet, hogy jövő tavasszal nem lesz éppen olcsó mulatság a palánta. Most érdemes előre gondolkodni, hiszen augusztus végén van ideje a szaporításnak, vagyis a dugványozásnak. Ehhez olyan hajtásvégeket kell vágni a növényről, amiken nincs virág. A hajtás aljáról szedjük le a leveleket, csak egy-kettő maradjon a legvégén. Ezt követően dugjuk a hajtásokat perlit- és virágföld-keverékkel feltöltött balkonládába. Alaposan locsoljuk be őket, majd takarjuk le fóliával, hogy ne száradjanak ki. Öt-hat hét alatt gyökeresednek be; ekkor lehet őket átültetni tápanyagdús muskátliföldbe.
Hamarosan kezdődhet a tövek felkészítése a télre!
Szeptember közepétől már el kell kezdeni a növény felkészítését a téli álomra: csökkenteni kell a víz mennyiségét locsolásnál, és fokozatosan el kell hagyni a tápoldatozást.
A Lakáskultúra Online ott van a Facebookon és az Instagramon is! Lájkolj minket a legújabb lakberendezési trendekért, kreatív ötletekért és a magazinnal kapcsolatos friss infókért, valamint látogass vissza a www.lakaskultura.hu-ra, ahol új lakásokkal, tippekkel várunk minden nap!