A kézilabda igazán aktív és univerzális sport szinte bárki számára, aki kedveli a labdajátékokat. Ráadásul egyszerű beszerezni hozzá a felszerelést, hiszen csak egy hálóra és a megfelelő kézilabdára van szükség. Milyen a jó kézilabda? Lássuk!
A Dániából indult kézilabda hamar lett igazán népszerű, talán az egyik olyan labdajáték, amit még a focinál is szívesebben játszanak a családok és a barátok. Vajon miért? Mivel nem kell hosszan futni a labda után, ezért kicsiknek és nagyoknak is megfelelő közös program lehet. A viszonylagos kis helyigénye miatt pedig akár kisebb udvaron is könnyen játszható. Tehát nem véletlen, hogy egyre többen választják a kézilabdát szórakozás gyanánt.
A minőségnek bizony ára van
Amennyiben csak néha szeretnénk hobbiszinten játszani, akkor elég egy egyszerűbb olcsó kézilabda is. Itt ugyanis nem kell tartani attól, hogy hamar elhasználódik vagy éppen nem megfelelő a tapadása. Úgyis csak néha és csak szórakozásból fogjuk elővenni. Viszont ha komolyan szeretnénk a sporttal foglalkozni, akkor legyünk tisztában vele, hogy a minőségibb kézilabdákért akár több tízezret is elkérhetnek. Ezek kézzel varrott darabok, rendkívül strapabíróak és kiváló minőségű anyagokból készültek. Olyanoknak ajánlottak, akik gyakran szeretnének játszani, ezért megéri számukra egy minőségibb labdát beszerezni.
Anyagválasztás
Ha már nagyjából belőttük, mennyit szeretnénk költeni labdára, akkor érdemes végiggondolni, hogy milyen anyagból legyen. A kézilabda ugyanis készülhet bőrből és szintetikus anyagokból is. Utóbbi nem minden esetben olcsóbb, csupán más a tapintása. A profik általában a saját ízlésük szerint választják ki a labdát. Erre speciális wax is kerül, ami segíti a tapadást. Ezért azt is számba kell vennünk, hogy tervezzük-e waxolni a labdánkat, vagy nem szeretnénk ilyesmivel foglalkozni. Mielőtt választanánk, érdemes párat kézbe venni, például egy sportüzletben. Egyénileg eltér, melyik az, amelyik megfelelő lehet számunkra. Ha a kezünk izzadékonyabb, akkor számolni kell azzal, hogy egy simább, illetve keményebb felületű labda könnyebben kipördülhet a kezünkből. Igaz, hogy a kézilabda csapatjáték, viszont ha mi vagyunk a labda megvásárlói, vagy edzéshez kell, akkor mégis csak magunknak válasszunk elsősorban. Ezért az üzletben érdemes pár próbadobást csinálni. Természetesen ebben az esetben csak arról van szó, hogy pár centire feldobjuk a labdát és elkapjuk. Már ennyi is elég, hogy eldöntsük, megfelelő labdát választottunk-e.
Szín
A szín lehet, hogy sokadlagosnak tűnhet, holott nagyon is fontos szerepet játszik a választáskor. A tereptől függően érdemes a színt választani, hiszen a játék alatt gyorsan kell cselekedni és hasznos, ha már jó előre látjuk, kinél köt ki a labda. Ezért mindenképp olyan színűt válasszunk, ami erősen eltér a pálya színétől. Például: egy salakos pályán lehetőleg ne piros vagy narancsszínű labdát használjunk, füvesített pályán pedig inkább kerüljük a zöldet.